1. Firma
  Firma
 2. Oferta
  Oferta
 3. Serwerownie, Centrale Telefoniczne, Stacje Trafo
  Serwerownie, Centrale Telefoniczne, Stacje Trafo
 4. Aktualności
  Aktualności
 5. Referencje
  Referencje
 6. Galeria
  Galeria
 7. Do pobrania
  Do pobrania
 8. Kontakt
  Kontakt

  Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy Paweł Łukasiak i spółka Spółka Komandytowa ul. Niecała 7, 05-820 Piastów

  Spółka zarejestrowana jest przez Sąd Rejonowy dla Miasta Stołecznego Warszawy, XXI
  Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
  Nr KRS: 0000225461 NIP: 534-227-72-27 REGON: 015899374

  UWAGA

  Zapytania dotyczace wykonania podłóg poniesionych oraz zakupu akcesoriów podłogowych  prosimy kierować
  do Biura Projektowego w Warszawie na adres: biuro@lukasiak.com.pl


  Zapytania dotyczące wykonania zabudów systemowych (Kabiny sanitarne, boksy produkcyjne,
  wygrodzenia z siatki)
  oraz zapytania dotyczące szafek ubraniowych, blatów umylarkowych
  prosimy kierować na adres siedzimby firmy: zpuh@lukasiak.com.pl lub siedlecka@lukasiak.com.pl
  SIEDZIBA FIRMY BIURO PROJEKTOWO HANDLOWE
  ul. Niecała 7
  05-820 Piastów
  tel.
  22 723 74 82
  22 723 74 83

  fax
  22 723 49 93
  e-mail:
  zpuh@lukasiak.com.pl
                  
  ul. Szczęśliwicka 54 lok. 808
  02-353 Warszawa
  tel.
  22  668 99 00
  22  668 95 05
  22  668 95 30


  e-mail:
  biuro@lukasiak.com.pl


 9. Dla Architektów
  Dla Architektów

  Katalog ARCHISPACE ZPUH P. Łukasiak i s-ka Katalog z dostępnymi produktami oferowanymi przez ZPUH P. Łukasiak i s-ka, Spóka Komandytowa umieszczony na portalu dedykowanym architektom i projektantom.

   

  Poprzez dodanie wtyczki z portalu ArchiSpace do programu AutoCAD powstaje możliwość bezpośredniego importu wybranych elementów do projektów.

   

  Poniżej umieszczone są dane identyczne z zamieszczonymi na portalu ArchiSpace do pobrania bezpośrednio z naszej strony.

Norma LEED dla naszych produktów - podłóg podniesionych LINDNER

2010-12-07 12:53:42

 Z nieukrywaną satysfakcją informujemy, iż produkty bądące w naszej ofercie : 

- podłogi wiórowe LIGNA AL oraz LIGNA ST 

- podłogi ahydrytowe NORTEC 28-40

- podłogi ahydrytowe FLOOR & MORE 28-40 

jako pierwszy kompletny system produktów podłóg podniesionych jednego producenta w Polsce ( demontowalnych i monolotycznych ) został pozytywnie oceniony i może posługiwać sie nazwą ekologicznych produktów zgodnie z normą LEED Leadership in Energy & Environmental Design - NC Green Building Rating for a New Construction & Major Renovations nadaną przez U.S. Green Building Council.

Oznacza to, że właściciel budynku gdzie są zamontowane podłogi podniesione naszej firmy może starać się ( przy spełnieniu pozostałych warunków brzegowych ) o certyfikat ekologicznego ( zielonego ) budynku 

LEED należy do najbardziej popularnych światowych systemów wielokryterialnej oceny budynków. Uzyskanie certfikatu  LEED l nie jest łatwe (konieczny jest czas oraz ścisła współpraca z asesorem, czyli doświadczonym konsultantem na każdym etapie procesu inwestycyjnego), ale się opłaca. Certyfikat znacząco wpływa bowiem na podwyższenie wartości obiektu, co ma znaczenie w obrocie nieruchomościami. Uzyskanie takiego certyfikatu wymaga jednak wielu starań. Certyfikacja jest bowiem procesem, w czasie którego najpierw, na podstawie projektu, uzyskuje się ocenę tymczasową (przy czym konieczna jest deklaracja inwestora, że wszystkie kryteria zostaną spełnione), po czym następuje weryfikacja i ocena zastosowanych rozwiązań oraz raport ostateczny. Tak więc dopiero po dokładnym sprawdzeniu gotowego obiektu uzyskuje się ocenę budynku, wyrażoną w punktach (można ich zdobyć maksymalnie 110), a na podstawie liczby uzyskanych punktów – właściwy certyfikat.

Inwestorzy amerykańscy oraz globalni preferują LEED, podczas gdy inwestorzy brytyjscy i europejscy wybierają system BREEAM. Duży wpływ na decyzję o certyfikacji mają również fundusze inwestycyjne, wręcz wymagające certyfikacji ekologicznej LEED lub BREEAM, dla obiektów wchodzących w skład ich portfolio. Wiąże się to z obniżonym ryzykiem inwestycji – mówi Agnes Vorbrodt-Schurma – Dyrektor Wykonawcza i Wiceprezydent ds. kontaktów z zagranicą i architektury Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego (Polish Green Building Council, czyli PLGBC).
Ze względu na rosnące wymogi rynku, coraz więcej firm decyduje się na
inwestycje certyfikowane w obu systemach. Przykładem mogą być budynki w paryskiej dzielnicy La Defense, starające się o potrójna certyfikację: w LEED, BREEAM oraz we francuskim systemie CSTB. Podobna sytuacja jest w obiekcie Deutsche Banku we Frankfurcie, zarejestrowanym, zarówno w LEED, jak i niemieckim DGNB – dodaje Agnes Vorbrodt-Schurma.

Jak to działa w Polsce?

Rozumiejąc specyfikę polskiego rynku, Polish Green Building Council podjął decyzję o wprowadzeniu do Polski obu systemów. W lutym 2010, PLGBC podpisało MOU (Memorandum of Understanding) z BRE (wiodącą brytyjską organizacją zajmującą się zrównoważonym budownictwem) o adaptacji BREEAM for Poland, natomiast w marcu sukcesem zakończyły się negocjacje w USGBC odnośnie stworzenia wersji LEED for Poland.
Obecnie w Polsce jest zarejestrowanych 20 projektów certyfikowanych w systemie LEED, w tym jeden z certyfikatem LEED-NC v.2.2 na poziomie silver oraz 9 obiektów - w systemie BREEAM.

Dla kogo LEED, a dla kogo BREEAM?

W chwili obecnej system LEED daje możliwość certyfikacji praktycznie każdego typu inwestycji: od budynków nowo projektowanych, poprzez renowację, do wnętrz czy też obiektów deweloperskich. System LEED-NC zezwala na certyfikację różnych typów budynków – obiektów biurowych, przemysłowych, uniwersyteckich, przeznaczonych dla różnych instytucji, hoteli czy mieszkaniówki wielorodzinnej. Gotowe są również specjalistyczne wersje LEED for Schools oraz LEED for Retail. Jedynym wyjątkiem są projekty domów jednorodzinnych (LEED for Homes) – budynki jednorodzinne można w chwili obecnej certyfikować jedynie na terenie Stanów Zjednoczonych. 
Sytuacja wygląda nieco inaczej w przypadku BREEAM. Wersja BREEAM International, ktora odnosi się do Europy, przeznaczona jest do certyfikacji obiektów biurowych, przemysłowych oraz handlowych. Każdy inny obiekt podlega systemowi BESPOKE, czyli BREEAM Assessor musi wystąpić do BRE z prośbą o indywidualne przygotowanie zestawu kryteriów odpowiednich do danego projektu. Zaletą takiego podejścia jest lepsze dopasowanie systemu do danego typu obiektu, a minusem – brak ogólnodostępnych wytycznych projektowych i dodatkowy koszt certyfikacji.

Żródło : http://www.muratorplus.pl/technika/osiagniecia-inzynierii/porownanie-najbardziej-popularnych-systemow-certyfikacji-energetycznej-breeam-i-leed_66921.html