1. Firma
  Firma
 2. Oferta
  Oferta
 3. Serwerownie, Centrale Telefoniczne, Stacje Trafo
  Serwerownie, Centrale Telefoniczne, Stacje Trafo
 4. Aktualności
  Prasa o nas
 5. Referencje
  Referencje
 6. Galeria
  Galeria
 7. Do pobrania
  Do pobrania
 8. Kontakt
  Kontakt

  Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy Paweł Łukasiak i spółka Spółka Komandytowa ul. Niecała 7, 05-820 Piastów

  Spółka zarejestrowana jest przez Sąd Rejonowy dla Miasta Stołecznego Warszawy, XXI
  Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
  Nr KRS: 0000225461 NIP: 534-227-72-27 REGON: 015899374

  UWAGA

  Zapytania dotyczace wykonania podłóg poniesionych oraz zakupu akcesoriów podłogowych  prosimy kierować
  do Biura Projektowego w Warszawie na adres: biuro@lukasiak.com.pl


  Zapytania dotyczące wykonania zabudów systemowych (Kabiny sanitarne, boksy produkcyjne,
  wygrodzenia z siatki)
  oraz zapytania dotyczące szafek ubraniowych, blatów umylarkowych
  prosimy kierować na adres siedzimby firmy: zpuh@lukasiak.com.pl lub siedlecka@lukasiak.com.pl
  SIEDZIBA FIRMY BIURO PROJEKTOWO HANDLOWE
  ul. Niecała 7
  05-820 Piastów
  tel.
  22 723 74 82
  22 723 74 83

  fax
  22 723 49 93
  e-mail:
  zpuh@lukasiak.com.pl
                  
  ul. Szczęśliwicka 54 lok. 808
  02-353 Warszawa
  tel.
  22  668 99 00
  22  668 95 05
  22  668 95 30


  e-mail:
  biuro@lukasiak.com.pl


 9. Dla Architektów
  Dla Architektów

  Katalog ARCHISPACE ZPUH P. Łukasiak i s-ka Katalog z dostępnymi produktami oferowanymi przez ZPUH P. Łukasiak i s-ka, Spóka Komandytowa umieszczony na portalu dedykowanym architektom i projektantom.

   

  Poprzez dodanie wtyczki z portalu ArchiSpace do programu AutoCAD powstaje możliwość bezpośredniego importu wybranych elementów do projektów.

   

  Poniżej umieszczone są dane identyczne z zamieszczonymi na portalu ArchiSpace do pobrania bezpośrednio z naszej strony.

"Podłoga" nr 2/2000: Raport z budowy

2000-02-01 00:00:00

Raport z budowy

1. OBIEKT: Budynek Usługowo-Biurowy Telekomunikacji Polskiej S.A.
2. ADRES: Szczecin, al. Wyzwolenia 70
3. INWESTOR: Telekomunikacja Polska S.A. Zakład Telekomunikacji i Teletransmisji
4. PROJEKT: Pracownia Projektowa - architekt Grażyna Strojek, Szczecin
5. POWIERZCHNIA ZABUDOWY: 685,2 m2
6. MATERIAŁY: podłoga podniesiona ERAR SYSTEM typ ERA-01 s, ER-01s z aplikacjami
7. DOSTAWCA MATERIAŁÓW: ZPUH Paweł Łukasiak
8. GŁÓWNY WYKONAWCA: Przedsiębiorstwo Budowlane CIROKO Sp. z o.o. - Szczecin
9. PODWYKONAWCA: Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy Paweł Łukasiak z Piastowa.
10. OKRES REALIZACJI: listopad-grudzień 1999 r.

W  projekcie  nowo  budowanego,   flagowego  budynku Telekomunikacji Polskiej S.A. - Zakładu Radiokomunikacji w Szczecinie zdecydowano się na zastosowanie systemu podłogi podniesionej na jednej z kondygnacji. Inwestor znający zalety systemu podłogi podniesionej jako produktu (płyty podłogowe w wymiarach 600 x 600 mm są swobodnie układane na słupkach konstrukcji wsporczej), zaakceptował koncepcję projektantów, aby ze względu na duże zagęszczenie wszelkich instalacji zastosować takie rozwiązanie. Do tej pory było ono znane szeroko jako element wyposażenia central telefonicznych. W przestrzeni pod podłogą podniesioną umieszczono wszelkie instalacje prowadzone w budynku: klimatyzacji, sieci strukturalne, instalacje energetyczne.

Przypominając ideę stosowania podłóg podniesionych wspomnieć należy, iż główną ich zaletą jest to, iż w dowolnym miejscu i momencie płyty podłogowe są demontowane, a służby techniczne mogą w każdej chwili mieć nieograniczony dostęp do instalacji zgromadzonych w przestrzeni pod podłogą. Zadanie dostawy i montażu   podłogi zostało powierzone przez generalnego wykonawcę - P.B. CIROKO - specjalistycznej firmie będącej wiodącym dostawcą podłóg podniesionych dla całej branży telekomunikacyjnej w Polsce - firmie ZPUH Paweł Łukasiak i Ska z Piastowa. O wyborze tej firmy zadecydowały m.in.: profesjonalizm techniczny firmy, liczne realizacje w branży telekomunikacyjnej (ponad 135 zakończonych instalacji), korzystna oferta cenowa, doświadczenie poparte listami referencyjnymi. Na powierzchni 685 m2 ułożono podłogę podniesioną ERAR SYSTEM aż z trzema różnymi posadzkami: antyelektrostatyczną wykładziną TARKETT OPTIMA (207 m2 pomieszczenia korytarzy), antyelektrostatyczną   wykładziną   dywanową   BOLERO (pomieszczenia biurowe) oraz najtrudniejszą do wykonania i instalacji płytkami gresowymi 73 NEVADA na powierzchni 235 m2 (pomieszczenia obsługi klienta). Każdy z systemów podłogi ERAR SYSTEM został dostarczony po kompletacji według procedur jakości. Prace montażowe były prowadzone w szybkim tempie zgodnie z warunkami postawionymi przez inwestora. Montaż podłogi był prowadzony równolegle przez 2 brygady montażowe. Szczególnie istotne było prawidłowe zamocowanie stóp podłogi podniesionej. Zaproponowano przykręcanie każdej z około 2500 szt. stóp do podłoża, ze względu na przewidywaną dużą częstotliwość ruchu pieszego w pomieszczeniach i wysokość podniesienia podłogi (od 500 do 800 mm). Ze względu na wypełnienie przestrzeni pod podłogą wieloma instalacjami, konieczne było precyzyjne rozmieszczanie stóp podłogowych, aby ich posadowienie nie kolidowało z położonymi instalacjami. Jako uzupełnienie elementów podłogi zastosowano belki wsporcze do konstrukcji systemowej, dodatkowo stabilizując system podłogi podniesionej. Duża ilość pomieszczeń w części biurowej oraz korytarzy o skomplikowanych kształtach stała się wyzwaniem technicznym dla brygad monterskich, które włożyły wiele wysiłku i wykorzystały dużą wiedzę techniczną, aby zakończyć instalację w sposób zgodny ze sztuką i przyjętymi standardami. Inwestycję tę, według opinii dyr. Pawła Łukasiaka, firma ZPUH Paweł Łukasiak zalicza do grupy najciekawszych i zarazem najtrudniejszych do wykonania w branży i całej historii firmy. Szczególnie trudna była konieczność zastosowania trzech różnych wariantów wykończenia podłogi podniesionej (gresem, wykładziną dywanową oraz wykładziną PCW).

Raport z budowy przygotował Paweł Łukasiak - Dyrektor Generalny