1. Firma
  Firma
 2. Oferta
  Oferta
 3. Serwerownie, Centrale Telefoniczne, Stacje Trafo
  Serwerownie, Centrale Telefoniczne, Stacje Trafo
 4. Aktualności
  Prasa o nas
 5. Referencje
  Referencje
 6. Galeria
  Galeria
 7. Do pobrania
  Do pobrania
 8. Kontakt
  Kontakt

  Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy Paweł Łukasiak i spółka Spółka Komandytowa ul. Niecała 7, 05-820 Piastów

  Spółka zarejestrowana jest przez Sąd Rejonowy dla Miasta Stołecznego Warszawy, XXI
  Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
  Nr KRS: 0000225461 NIP: 534-227-72-27 REGON: 015899374

  UWAGA

  Zapytania dotyczace wykonania podłóg poniesionych oraz zakupu akcesoriów podłogowych  prosimy kierować
  do Biura Projektowego w Warszawie na adres: biuro@lukasiak.com.pl


  Zapytania dotyczące wykonania zabudów systemowych (Kabiny sanitarne, boksy produkcyjne,
  wygrodzenia z siatki)
  oraz zapytania dotyczące szafek ubraniowych, blatów umylarkowych
  prosimy kierować na adres siedzimby firmy: zpuh@lukasiak.com.pl lub siedlecka@lukasiak.com.pl
  SIEDZIBA FIRMY BIURO PROJEKTOWO HANDLOWE
  ul. Niecała 7
  05-820 Piastów
  tel.
  22 723 74 82
  22 723 74 83

  fax
  22 723 49 93
  e-mail:
  zpuh@lukasiak.com.pl
                  
  ul. Szczęśliwicka 54 lok. 808
  02-353 Warszawa
  tel.
  22  668 99 00
  22  668 95 05
  22  668 95 30


  e-mail:
  biuro@lukasiak.com.pl


 9. Dla Architektów
  Dla Architektów

  Katalog ARCHISPACE ZPUH P. Łukasiak i s-ka Katalog z dostępnymi produktami oferowanymi przez ZPUH P. Łukasiak i s-ka, Spóka Komandytowa umieszczony na portalu dedykowanym architektom i projektantom.

   

  Poprzez dodanie wtyczki z portalu ArchiSpace do programu AutoCAD powstaje możliwość bezpośredniego importu wybranych elementów do projektów.

   

  Poniżej umieszczone są dane identyczne z zamieszczonymi na portalu ArchiSpace do pobrania bezpośrednio z naszej strony.

DATA CENTER FIRMY NASK

2009-10-02 12:11:42

Nowe centrum NASK - firma wykonała projekty branżowe i była wykonawca prac budowlanych

 
2 października 2009 09:16 - Computerworld.pl - wersja elektroiczna
Wiesław Pawłowicz
 

Kolejne usługowe centrum danych NASK zostało oficjalnie otwarte 1 października praktycznie w centrum Warszawy przy ul. Rakowieckiej. Rakowiecka Data Center (RDC) jest zlokalizowane na terenie należącym do SGGW tuż przy stacji metra Pole Mokotowskie. Jest to trzeci tego typu obiekt tego operatora w Warszawie, a NASK jeszcze w tym roku planuje otwarcie podobnego centrum danych w Gdańsku, a później kolejnego w Krakowie.


Są to tzw. centra kolokacyjne, a więc NASK oferuje dzierżawę powierzchni w serwerowni wyposażonej w odpowiednią infrastrukturę zapewniającą wysoki poziom dostępności i bezpieczeństwa zainstalowanych serwerów oraz zestaw usług dodatkowych znajdujących się w ofercie operatora. Zainteresowana firma może skorzystać z infrastruktury instalując własne serwery w udostępnianych przez NASK szafach stelażowych lub wykorzystać własne szafy. Możliwe jest wynajęcie dowolnej powierzchni nawet 1U, całej szafy 42U, a także odseparowanych modułów o wielkości 1/2 lub 1/4 szafy.

Klasyczna architektura RDC

Nowe centrum danych NASK zostało zbudowane w istniejącym zmodernizowanym budynku według starych, klasycznych zasad projektowania tego typu obiektów. Zastosowano podniesioną podłogę oraz centralny system klimatyzacji doprowadzający zimne powietrze od dołu szaf.

Każda z szaf zainstalowanych w RDC ma liczniki pomiaru zużycia energii, a więc użytkownik wynajmujący cały stelaż może płacić za rzeczywiste, a nie nominalne zużycie mocy. NASK oferuje umowy SLA określające jakość świadczonych usług, które obejmują takie parametry, jak gwarancja dostępności usługi, czasu usunięcia awarii, dostępności urządzenia IP terminującego usługi w data center NASK, średniego opóźnienia oraz średnich strat pakietów.

RDC jest połączone z siecią NASK za pomocą dwóch niezależnych łączy światłowodowych do różnych węzłów sieci, a serwery mają dostęp do sieci Gigabit Ethernet.

Centrum danych jest wyposażone jest w redundantny system klimatyzacji precyzyjnej kontrolujący i utrzymujący stałą temperaturę 20°C i wilgotność 55%. Cztery obecnie zainstalowane klimatyzatory pracują w układzie N+1 zapewniając gotowość sprzętu nadmiarowego do użycia w przypadku awarii. RDC jest zasilane przez dwa niezależne transformatory i dwa zasilacze UPS z podwójną konwersją online.

Na styku RDC z siecią Internet, na życzenie klienta mogą zostać zaimplementowane mechanizmy ochrony i kontroli dostępu (Access Control List). Kolejny poziom zabezpieczeń polega na opcjonalnym zastosowaniu technologii dostępnych na poziomie przełącznika sieci lokalnej (Private VLAN) pozwalającej na separację ruchu kierowanego do urządzeń Klientów. Dodatkowo dla zapewnienia bezpieczeństwa zasobów posadowionych na maszynach w RDC,
NASK zapewnia zaporę firewall klasy operatorskiej, który pozwala na zminimalizowanie zagrożeń napływających od strony sieci zewnętrznej przez filtrowanie ruchu oraz opcjonalnie inne funkcje zabezpieczeń wymagane przez użytkownika, jak mechanizmy ochrony i kontroli dostępu ACS (Access Control List) lub przełączniki Private VLAN pozwalające na separację ruchu kierowanego.

Biznesowe kalkulacje

Jak mówią przedstawiciele NASK, inwestycja w RDC jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie polskich przedsiębiorstw usługami kolokacyjnymi. Lokalizacja tego ośrodka w centrum Warszawy ma oczywiście zalety i wady. RDC może być atrakcyjną ofertą dla użytkowników którzy chcą mieć łatwy i względnie szybki dostęp do centrum. Z drugiej strony należy się liczyć z wyższymi kosztami utrzymania. Jak przyznaje Tomasz Chlebowski, dyrektor NASK ds. sprzedaży, mogą one być wyższe o ok. 10%. Ale nie musi to mieć bezpośredniego odzwierciedlenia w cenach usług, które są kalkulowane i negocjowane zależnie od ich zestawu zamawianego przez użytkownika.

W tego typu usługowe centra danych inwestuje nie tylko NASK i w kraju powstaje ich coraz więcej. Z reguły są one wykorzystywane przez średnie przedsiębiorstwa, które unikają w ten sposób konieczności kosztownej inwestycji w infrastrukturę, która ma obsługiwać tylko kilka lub kilkanaście serwerów. Ale na korzystanie z takich usług decydują się też duże firmy. Kolokacyjne centra danych mogą służyć na przykład jako ośrodki zapasowe, a jedno z takich centrów NASK w warszawskim Ursusie zostało w całości wynajęte jednej firmie.