1. Firma
  Firma
 2. Oferta
  Renowacje podłóg
 3. Serwerownie, Centrale Telefoniczne, Stacje Trafo
  Serwerownie, Centrale Telefoniczne, Stacje Trafo
 4. Aktualności
  Aktualności
 5. Referencje
  Referencje
 6. Galeria
  Galeria
 7. Do pobrania
  Do pobrania
 8. Kontakt
  Kontakt

  Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy Paweł Łukasiak i spółka Spółka Komandytowa ul. Niecała 7, 05-820 Piastów

  Spółka zarejestrowana jest przez Sąd Rejonowy dla Miasta Stołecznego Warszawy, XXI
  Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
  Nr KRS: 0000225461 NIP: 534-227-72-27 REGON: 015899374

  UWAGA

  Zapytania dotyczace wykonania podłóg poniesionych oraz zakupu akcesoriów podłogowych  prosimy kierować
  do Biura Projektowego w Warszawie na adres: biuro@lukasiak.com.pl


  Zapytania dotyczące wykonania zabudów systemowych (Kabiny sanitarne, boksy produkcyjne,
  wygrodzenia z siatki)
  oraz zapytania dotyczące szafek ubraniowych, blatów umylarkowych
  prosimy kierować na adres siedzimby firmy: zpuh@lukasiak.com.pl lub siedlecka@lukasiak.com.pl
  SIEDZIBA FIRMY BIURO PROJEKTOWO HANDLOWE
  ul. Niecała 7
  05-820 Piastów
  tel.
  22 723 74 82
  22 723 74 83

  fax
  22 723 49 93
  e-mail:
  zpuh@lukasiak.com.pl
                  
  ul. Szczęśliwicka 54 lok. 808
  02-353 Warszawa
  tel.
  22  668 99 00
  22  668 95 05
  22  668 95 30


  e-mail:
  biuro@lukasiak.com.pl


 9. Dla Architektów
  Dla Architektów

  Katalog ARCHISPACE ZPUH P. Łukasiak i s-ka Katalog z dostępnymi produktami oferowanymi przez ZPUH P. Łukasiak i s-ka, Spóka Komandytowa umieszczony na portalu dedykowanym architektom i projektantom.

   

  Poprzez dodanie wtyczki z portalu ArchiSpace do programu AutoCAD powstaje możliwość bezpośredniego importu wybranych elementów do projektów.

   

  Poniżej umieszczone są dane identyczne z zamieszczonymi na portalu ArchiSpace do pobrania bezpośrednio z naszej strony.

Montaż nowej podłogi podniesionej pod wykładzinę dywanową
Nowe płyty podłogi podwójnej w pomieszczeniu serwerowni
Sposób konserwacji mechanicznej wykładzin PVC
Wymienione płyty podłogowe z aplikacją kamienną - niewłaściwe dobrane przez poprzedniego dosta
Podnoszenie podłogi - zwiększanie wysokości podniesienia i lewarowanie szaf rackowych

Renowacje podłóg podniesionych (podwójnych)

Wymiana podłogi podwójnej (podniesionej)

Rewitalizacja podłogi podwójnej (podniesionej)

Inwestorze : na początek zastanów się czy to prawda:

Brak inwestycji / cięcie kosztów ( beztroska, niewiedza)  - -   Zdarzenie  - -  dodatkowe koszty = strata

Czy mamy rację? zapraszamy do lektury i odpowiedzi na postawione pytanie.

Idea stosowania podłóg systemowych jest już powszechnie znana. Ich opisy i zastosowania oraz rodzaje znajdą Państwo w innych tematycznych sekcjach naszej witryny internetowej.
W dzisiejszych czasach na terenie różnych zakładów ( produkcyjnych, serwerowniach, centralach telefonicznych itd. ) znajdują się różne podłogi podniesione montowane kilka lub kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt lat temu. Powodem takiego stanu rzeczy jest dostarczanie różnych systemów podłóg podniesionych przez ówczesnych dostawców np. zasilania, komputerów ( IBM, ICL ) czy też urządzeń telekomunikacyjnych ( ALCATEL, AT& T, Siemens ) O ile w tych ostatnich przypadkach można zakładać fachowość w ich doborze, o tyle w innych przypadkach ( a jest ich bez porównania więcej ) podłogi podniesione były stosowane w sposób mało przemyślany i nie były to rozwiązania dedykowane. Dodatkowo fakt pogarsza ogólna niewiedza z zakresu konserwacji wierzchnich wykladzin aplikowanych na podłogach podniesionych. Wykładziny antyelektrostatyczne muszą być konserwowane specjalistycznymi środkami, a nie wodą i mopem – takie traktowanie powoduje wsiąkanie wody w płytę i jej puchnięcie.

Proszę pamiętać, iż większość z tych instalacji była wykonywana w pośpiechu, bez niezbędnej wiedzy, bardzo często podłoga była tzw „dodatkiem” do urządzeń a więc nie do końca przeznaczone do tego środowiska i urządzeń w jakim znaleźć się powinna. Często także po prostu dzisiejsze wymagania co do podłogi i jej akcesoriów po prostu są inne i należy je wymaniać bądź uzupełniać i właściwe konserwować

Niniejszym tekstem chcielibyśmy zwrócić uwagę obecnych użytkowników podłóg podniesionych , przyszłych inwestorów oraz wszystkich tych którzy mają z nią do czynienia, iż tak powszechne dzisiaj pojęcie „ograniczenia wydatków” jest złudne i może w skrajnych przypadkach prowadzić do : wypadków, niewłaściwego działania sprzętu teleinformatycznego, klimatyzacji, zasilania czy prowadzi na skutek niewłaściwego przeznaczenia podłogi do eskalacji kosztów I tak np.:

 1. Często stosowano podłogi podniesione ze sklejki, betony i stali ( lata 70 i 80 te ) mające małą obciążalność i nieposiadające wymaganej dziś klasy odporności ogniowej F 30 i F 60 – skutkiem tego stanu rzeczy może być zalecenie firmy audytorskiej ( ubezpieczeniowej lub informatycznej ) co do wymiany podłogi podniesionej na właściwą – tzn spełniającej obowiązujące dziś – i to już w EU normy. Skutek końcowy ? – wymiana podłogi w już pracującej serwerowni, co będzie generowało niepotrzebne koszty : dodatkowy beckup danych, wyższe koszty robocizny, niebezpieczeństwo przestoju Centrum danych, czy też utrudnienia dla pracy ludzi.
 2. Podłogi bardzo często ( np. ze względów „oszczędnościowych” lub „niewiedzy celowej” lub po prostu niewiedzy ) :
  • nie miały stężeń pomiędzy stopkami – tzw. trawersów co powodowało rozchwianie konstrukcji wsporczej składającej się tylko ze stopek. Takie rozwiązanie stwarzało dodatkowe niebezpieczeństwo, iż podczas przeciągania kabli niskoprądowych czy też innych pod podłogą kable mogły „podcinać”: wolnostojące słupki i powodować zapadnięcie się podłogi. W skrajnych przypadkach tego typu zdarzenia prowadzą do wpadnięcia człowieka w taki otwór. Taka sytuacja robi się naprawdę niebezpieczna dla zdrowia i życia człowieka – wyobraźmy sobie, ze podłogi techniczna ma podniesione np. 1000 lub 2000 mm, a więc 2 metry ! Biorąc pod uwagę, iż czas życia produktu jakim jest podłoga podniesiona to od 7 do 12 lat, absolutnie nie do przyjęcia jest teza, że „ …po niej rzadko się chodzi więc jest to blachy powód aby ją wymieniać”. Na szczęście niezależne od wszystkiego służby BHP w zakładach produkcyjnych pracują niezależnie i w drastycznych przypadkach nakazują bezwzględną wymianę tych zużytych na nowe.
  • podłogi podwójne miały mniejszą nośność niż ta, jaką mają posiadać dziś : obecnie produkowane urządzenia : szafy zasilające, baterie akumulatorów, butle z gazem do gaszenia, supernowoczesne serwery potrafią ważyć nawet i powyżej 3000 kg co wymusza niekiedy nośność podłogi na poziomie 2,5 lub też 3 lub więcej ton na 1 m2 ! Także w radykalny sposób zmieniają się wymagania co do obciążeń punktowych ( np. stopka serwera ) czy też obciążenia dynamiczne. Niebezpieczeństwo w tym przypadku może polegać na niemożliwości określenia jaką ma nośność obecnie zamontowana podłoga i ryzyko, czy na niej można postawić nowoczesny sprzęt – wtedy należy podłogę po prostu wymienić lub wzmocnić. A co zrobić w przypadku, kiedy sprzęt już stawiono i płyty podłogowe zaczęły się łamać1 a konstrukcja „kłaść „ ?
 3. Stosowano niewłaściwie dobraną płytę podłogową : np. do serwerowni nieprzewodzącą płytę aluminiową zamiast płyty wiórowej z przewodzącymi okleinami bocznymi i / lub specjalnymi wykładzinami PVC. Wyobraźmy sobie sytuację, iż na starą podłogę wstawiamy jest niezmiernie kosztowny sprzęt IT, a podłoga nieprzewodzi ładunków elektrycznych co powoduje jego zniszczenie ….
 4. Ówczesne technologie produkcji i montażu ( do lat 90 tych ) nie przewidywały wykonania ram wsporczych pod urządzenia stojące na podłodze technicznej - Firma ŁUKASIAK posiada w swojej ofercie systemowe wzmocnienia pod wszelkie urządzenia mogące być posadowione na podłodze technicznej ( podwójnej ) – ramy te mogą być wykonane w dowolnym wymiarze i kształcie podłogi podniesionej, są zintegrowane z konstrukcją co obrazują szkice i zdjęcia w zakładce podłogi podwójne – typy konstrukcje
 5. Zamontowane niewłaściwe, mało wydajne, niebezpieczne ale tanie w zakupie (!) płyty podłogowe wiercone. Są one szczególnie niebezpieczne dla urządzeń z tego powodu, iż ich nośność jest z reguły niczym nie potwierdzona. Szacujemy, że taka płyta jest w stanie przenieść tylko około 150-200 kg – w przypadku kiedy na tej płycie stanie urządzenie lub przejedzie kółko wózka sytuacja załamania się płyty podłogowej jest wielce prawdopodobna. A jeśli to urządzenie warte jest kilkadziesiąt tysięcy złotych ? …. Mniej opłakane skutki może wywołać niewłaściwe zastosowanie tych płyt w sytuacji kiedy mamy do czynienia z centrum danych – jak wiadomo w takim pomieszczeniu musi działać klimatyzacja precyzyjna i bardzo duża ilość powietrza wtłacza jest poprzez akcesoria wentylacyjne do pomieszczenia. Jeśli płyty są mało wydajne ( płyta wiercona ma tylko od 30 do 80 % wydajności kratki podłogowej ) to musi być ich 3 do 8 razy więcej co powoduje utratę tzw. powierzchni czynnej w serwerowni – na tych płytach nie stawia się nic ciężkiego a w konsekwencji powierzchnia ta jest bezużyteczna i generuje straty. Kratki podłogowe przy zastosowaniu odpowodniego typu konstrukcji wsporczej podłogi przenoszą takie obciżaenia jak podłoga. Dalej, jeśli tych płyt podłogowych jest za mało, w pomieszczeniu jest cieplej, a więc klimatyzacja pracuje na wyższych obrotach i pobiera więcej prądu co z kolei generuje niepotrzebne koszty
 6. Zamontowane podłogi podniesionej były i do dziś dzień są pozbawione akcesoriów wentylacyjnych takich jak kratki wentylacyjne dla klimatyzacji precyzyjnej. Opis działania wysokowydajnych kratek wentylacyjnych przedstawiliśmy powyżej – są one niezbędnym elementem podłogi podniesionej montowanej w każdej serwerowni czy data center. Zakup droższych kratek wentylacyjnych z pewnością zwróci się inwestorowi poprzez bezawaryjną i bezpieczną prace sprzętu ( czytaj powyżej ) i niższe koszty energii i serwisu. A jak wszyscy wiemy , na bezpieczeństwie nie moża oszczędzać
 7. Zamontowane podłogi podniesionej były i do dziś dzień są pozbawione akcesoriów wentylacyjnych takich jak przepusty kablowe dla prowadzenia okablowania spod podłogi przez płytę podłogową. Laik powie : po co wydawać pieniądze na takie „coś” czego nie widać ? Takie stwierdzenie jest tylko pozornie sensowne : zamontowany w płycie podłogowej przepust daje nam :
  • ochronę kabli przed ich przetarciem przy jego przeciąganiu przez otwór w podłodze (często wykonywane przez nieuprawnione osoby i przy użciu niewłaściwych narzędzi).
  • estetykę (patrz opis powyżej)
  • przepust kablowy służy także nieprzepuszczaniu w tym miejscu powietrza spod podłogi – należy zastanowić się, że wypły powietrza w sposób niekontrolowany i w niewłaściwym miejscu w aspekcie klimatyzacji precyzyjnej stawia ową precyzję pod dużym znakiem zapytania. W konsekwencji w pomieszczeniu serwerowni może panowac niewłaściwa temperatura a więc niewłaściwe działania sprzętu a w konsekwencji : wyższe koszty (wadliwe działąnie, dodatkowe zużycie energii, przyspieszony serwis i zużycie sprzętu chłodzącego i dającego prąd)
  • zabezpieczenie ppoż w klasie ogniowej F 30 lub F 60 zgodnie z wytycznymi i normami EU
 8. W/w akcesoria zastosowane bez odpowiedniej klasy ogniowej co powoduje nieprzestrzeganie unijnych, polskich, ubezpieczeniowych bądź korporacyjnych norm i standardów
 9. Za mała wysokość podniesienia podłogi: mało przestrzeni na prawidłowy strumień powietrza oraz niekiedy brak możliwości prowadzenia pod podłogą wymaganej ilości okablowania. Na taką przypadłość posiadamy antidotum – konieczna staje się wymiana tylko częściowa podłogi tzn podwyższenie stopek podłogowych niekiedy z wymianą rusztu lub wręcz jego zastosowaniem. Kiedy podłoga jest za nisko wtedy wtłaczane pod nią powietrze pracuje i rozchodzi się niewłaściwe. W konsekwencji otrzymujemy efekt jak w przypadku niewłaściwego zastosowania kratek wentylacyjnych dla klimatyzacji precyzyjnej. – serwery ulegają przegrzewaniu, klimatyzacja pracuje na najwyższych obrotach przedwcześnie się zużywając i pobierając gigantyczne ilości prądu. To z kolei generuje idące niekiedy w dziesiątki tysięcy złotych koszty !
 10. Niewłaściwe konserwowanie wierzchnich aplikacji PVC - Wykładziny antyelektrostatyczne muszą być konserwowane specjalistycznymi środkami, a nie wodą i mopem – takie traktowanie powoduje wsiąkanie wody w płytę i jej puchnięcie i rozwarstwianie. Po kilku latach takiej eksploatacji płyty podłogowe nie nadają się już do użytku i muszą zostać wymienione. Wystarczy jednak uważnie czytać instrukcję użytkowania podłogi podniesionej i stosować się do zaleceń dostawcy lub korzystać z okresowych przeglądów i usług serwisowych oferowanych przez firmę ŁUKASIAK


Jesteśmy kwalifikowanym dostawcą następujących firmy w Polsce i za granicą : IBM, RITTAL, SAINT GOBAIN, SIEMENS, PTK CENTERTEL, MITTALL STEEL, Telekomunikacja Polska, MULTIMEDIA POLSKA, SCHNEIDER POLSKA, NOKIA, firmy z grupy kapitałowej PROKOM oraz France Telecom w Polsce

Firma Łukasiak i Ska jako lider rynku podłóg podniesionych w segmencie teleinformatyki i energetyki proponuje swoje usługi w zakresie przeciwdziałania w/w zdarzeniom.

OFERTA
PRZEBUDOWY / WYMIANY PODŁOGI PODNIESIONEJ

REWITALIACJA PODŁOGI PODNIESIONEJNasza oferta obejmuje :

 1. Wykonanie audytu stanu technicznego istniejącej na danym obiekcie podłogi podniesionej ( podłogi podwójnej ) wraz ze wskazaniem potencjalnych i realnych zagrożeń.
 2. Identyfikację istniejącej na obiekcie podłogi podniesionej ( podłogi technicznej ) na podstawie 23 letniego doświadczenia w branży .
 3. Konsultacje.
 4. Wykonanie projektu branżowego w zakresie doboru systemu podłogi podniesionej w porozumieniu z projektem architektonicznym obiektu lub wymogami dostawcy sprzętu IT , itp.
 5. Wykonanie fizycznych prac:
 • Demontaż podłogi podniesionej przeznaczonej do wymiany
 • Prace transportowe na obiekcie
 • Udokumentowaną utylizację demontowanej podłogi podniesionej
 • Dostawę i montaż wybranej przez klienta podłogi podniesionej
 • Dostawę i montaż akcesoriów podłogowych
 • Prace serwisowe i konserwacyjne
 • Bezpieczeństwo inwestycji poparte posiadaniem wszystkich wymaganych certyfikatów, aprobat i badań łącznie z posiadaniem patentów produktowych dotyczących akcesoriów podłogowych

 

REALIZACJE Z ZAKRESU REWITALIZACJI PODŁÓG PODNIESIONYCH, PODWÓJNYCH, TECHNICZNYCH:

 

 1. Telekomunikacja Polska S,A. – wymiana podłóg podniesionych w centralach telefonicznych na terenie RP w kilkudziesięciu obiektach, większość w pracujących obiektach – łączna powierzchnia wymiany to około 3500 m2
 2. GRUPA SAINT GOBAIN: wymiany około 1000 m2 podłóg podniesionych w trafo stacjach w 4 obiektach produkcyjnych na terenie Polski – zmiana podłogi z klasy F 30 na F 60 ze względu na wymogi firmy ubezpieczeniowej
 3. ELEKTROWNIA PAK , OPOLE, ELEKTROCIEPŁOWNIA WARSZAWA, TP S.A., Obiekty Policji - rewitalizacja podłóg podwójnych – wymiana pokryć wierzchnich na antyelektrostatyczne wraz z kalibrowaniem aluminiowych płyt podłogowych i wymianą konstrukcji wsporczych na te o nośności do 3000 kg – łącznie około 7000 m2
 4. Zmiana wysokości podłogi podniesionej – obiekty serwerowni, stacji i centrów dowodzenia na terenie całego kraju : wojsko, policja, - łącznie około 1500 m2
 5. WODOCIĄGI WARSZAWA, ELEKTROWNIA BEŁCHATÓW – wymiana podłóg podniesionych na nowoczesne podłogi przystosowane do dużych obciążeń w klasie ogniowej F 60 – łączna wartość kontraktów w latach 2000 – 2007 to 2.000.000 PLN netto
 6. PWPW S.A. – w ramach wygrania przetargu firma ŁUKASIAK wymieniła ponad 1000 m2 włoskich podłóg podniesionych na nowoczesne systemy podłóg podwójnych do pomieszczeń biurowych z zastosowaniem nowoczesnych akcesoriów i wykładzin dywanowych – łączna wartość prac przekroczyła 300 000 pln
 7. MITTALL STEEL, ARCELOR – 5 obiektów w Polsce – wymiana podłóg podniesionych na nowoczesne podłogi przystosowane do dużych obciążeń w klasie ogniowej F 30 i 60 – łączna wartość kontraktów w latach 2000 – 2007 to 1.850.000 PLN netto – wymieniono ponad 2800 m2
 8. Wymiany podłóg podniesionych wykonanych ze sklejki ( technologia lat 60 tych ) w kilkunastu obiektach : wojsko, TP S.A.,
 9. Zwiększanie wysokości podłóg podwójnych w pomieszczeniach serwerowni : Siemens, ICL, IBM, GEOFIZYKA, STORA ENSO, PBK BP, PKO SA – łącznie kontrakty w wyniku których dokonano rewitalizacji podłogi w tym zakresie wyniosły ponad 800.000 pln netto


Prace prowadzimy o oparciu o 23 letnie doświadczenie w branży ( patrz : nasze realizacje ), zrealizowane zadania inwestycyjne o w.w zakresie oraz o procedury ISO 9001 i ISO 18001.


Opracowanie jest tekstem autorskim, i tak jak cała treść zawarta na stronach internetowych WWW.lukasiak.com,pl, lukasiak.eu i serwerownia.com.pl jest chroniony prawem autorski. Jakiekolwiek kopiowanie cześci i całośc jest zabronione bez pisemnej zgody autora.

 

NASZE REFERENCJE Z TEGO ZAKRESU PRAC :

 


Inwestycja przemyślana, etapowa  - -  brak zdarzenia (problemu)  - -  brak kosztów = zysk (oszczędność)

Referencja
Referencja - wymiana podłogi w trafo stacji
Referencja z zakresu wymiany podłóg podniesionych
Referencja z zakresu wymiany podłóg w instytucji bankowej