Boksy produkcyjne a organizacja przestrzeni w zakładzie produkcyjnym

Boksy produkcyjne to rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością w wielu obiektach, gdzie istnieje konieczność wydzielenia przestrzeni w celu odizolowania danego procesu czy grupy pracowników od niesprzyjających czynników takich jak m.in. hałas, brud czy temperatura. Dzięki nim można zapewnić ergonomiczne warunki pracy oraz zwiększyć jej wydajność. Tego rodzaju systemy ścianek działowych znajdują zastosowanie w wielu miejscach, w tym np. w centrach logistycznych, halach produkcyjnych czy magazynach.

W dzisiejszym artykule wyjaśniamy między innymi: czym są boksy produkcyjne, jakie możliwości gwarantują, jaka jest ich specyfika oraz wskazujemy korzyści, które może przynieść profesjonalnie wykonana zabudowa przemysłowa hal.

Boksy produkcyjne – wygodny sposób na zagospodarowanie przestrzeni w obiekcie

Niekiedy dla lepszej organizacji pracy w wielkopowierzchniowym obiekcie konieczne są specjalne wygrodzenia przestrzeni, w których zapewnione będą komfortowe warunki umożliwiające efektywną realizację obowiązków. Jako ZPUH Paweł Łukasiak i S-ka oferujemy systemy ścianek działowych umożliwiające swobodne planowanie oraz zarządzanie dostępną przestrzenią. Do czego można wykorzystać nasze konstrukcje halowe?

Boksy halowe ŁUKASIAK bardzo często wykorzystywane są do tworzenia biura kierownika produkcji. Tego typu pomieszczenie umiejscawia się zwykle w centrum hali, co ma swoje istotne zalety. Kierownik obecny w biurze halowym ma doskonały podgląd na pracę odbywającą na hali, dzięki przeszkleniom zastosowanym w boksie. Jednocześnie nasze konstrukcje halowe posiadają sufit dźwiękochłonny oraz zabudowane ściany, co sprawia, że wewnątrz panuje sprzyjająca skupieniu cisza.

Boksy produkcyjne sprawdzają się również w wielu innych zastosowaniach, w tym jako m.in.:

  • sale szkoleniowe gwarantujące odpowiednie warunki do odbywania istotnych spotkań,
  • narzędziownie pozwalające na zapewnienie na składowanie narzędzi w bezpiecznym miejscu, do którego dostęp mają jedynie pracownicy zakładu,
  • specjalne pomieszczenia – nasza zabudowa przemysłowa hal umożliwia stworzenie odizolowanego miejsca, w którym powstanie np. lakiernia lub inne pomieszczenie przeznaczone do wykonywania zadań w ściśle określonych warunkach.

Warto dodać, że systemy ścianek działowych mogą być wykorzystywane również do tworzenia wygrodzeń zgodnych z indywidualnymi potrzebami projektowymi klienta.

Biura halowe i magazynowe – jaka jest ich charakterystyka?

Przyjrzyjmy się teraz bliżej kwestii, jaką jest charakterystyka boksów halowych i magazynowych. Zacznijmy od tego, że zabudowa przemysłowa hal może być przez naszą firmę wykonana na trzy podstawowe sposoby – wśród dostępnych rodzajów znajdują się:

  • kabina czterostronna, którą można ustawić w dowolny sposób,
  • kabina trzystronna przeznaczona do montażu przy istniejącej ścianie,
  • wyceniana indywidualnie kabina, która jest dostosowywana do propozycji i potrzeb klienta.

Z czego tworzone są systemy ścianek działowych proponowanych przez ZPUH Łukasiak i S-ka? Podstawą jest odpowiednia konstrukcja ścian oraz drzwi, którą wykonujemy z profili aluminiowych pokrytych lakierem proszkowym. Klient może zdecydować się na jeden z dwóch typów wypełnienia takiej konstrukcji:

  • wypełnienie pełne – do wyboru są m.in.: płyta wiórowa, płyta HPL, siatka zgrzewana lub blacha lakierowana,
  • wypełnienie przezierne – do wyboru są m.in.: szkło bezpieczne pojedyncze lub zespolone bądź poliwęglan.

W naszych biurach halowych wykonujemy także podłogi techniczne modułowe z podniesieniem, a także sufity podwieszone (w opcji z oświetleniem).

Systemy ścianek działowych – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Boksy produkcyjne i inne systemy ścianek działowych to rozwiązania cechujące się wieloma zaletami. Najistotniejszym plusem takiej zabudowy przemysłowej hal jest jej uniwersalność, dzięki której konstrukcje halowe można wykorzystać zarówno do stworzenia biura dla kierownika produkcji, jak i części magazynowej hali czy też części produkcji wydzielonej ze względu na specyficzne warunki.

Inną niekwestionowaną zaletą systemów ścianek działowych jest wygoda. Prace instalacyjne związane z montażem zabudowy cechują się czystością, a same konstrukcje halowe nie wymagają późniejszego odmalowywania i mogą być w prosty sposób rozbudowywane. Warto wspomnieć także o tym, że biuro halowe zapewnia świetną izolację akustyczną, która pozwala zadbać o komfort pracy osoby przebywającej w takim pomieszczeniu.

Wysokiej jakości konstrukcje halowe – oferta dopasowana do indywidualnych oczekiwań

Jako ZPUH Paweł Łukasiak i S-ka wykonujemy systemy ścianek działowych dostosowane do oczekiwań projektowych klienta. Ostateczna forma tworzonej przez nas zabudowy przemysłowej hal zależy także m.in. od założonego poziomu bezpieczeństwa. W ramach naszych kompleksowych usług realizujemy projekt konstrukcji halowej z uwzględnieniem projektu architektonicznego obiektu, opracowujemy odpowiedni system mocowania i realizujemy profesjonalny montaż boksu halowego. Warto zaznaczyć, że zapewniamy gwarancję na nasze prace, która obejmuje okres od trzech do pięciu lat, przy czym może być przedłużona, jeśli z klientem indywidualnie zostaną ustalone takie warunki. Na uwagę zasługuje także fakt, że nasza firma tworzy nie tylko boksy produkcyjne, ale znana jest również na rynku jako renomowany producent podłóg podniesionych.

Zapraszamy do kontaktu.