Systemy ścianek działowych - Biura halowe i boksy produkcyjne

Boksy produkcyjne / Ściany systemowe

Czym są boksy produkcyjne i dlaczego warto się na nie zdecydować? Tym mianem określa się specjalne rozwiązania konstrukcyjne, które umożliwiają efektywne wydzielenie przestrzeni wewnątrz obiektu. Boksy halowe znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba stworzenia warunków, które są niezbędne do optymalnego przeprowadzania różnych procesów. Takie konstrukcje halowe są dobrym rozwiązaniem także w przypadku potrzeby odizolowania osób pracujących przy określonych stanowiskach od różnego rodzaju czynników utrudniających realizowanie obowiązków, np. kurzu, wysokiej temperatury czy dokuczliwego hałasu. Jako ZPUH Paweł Łukasiak i S-ka wykonujemy wysokiej jakości boksy produkcyjne, dzięki którym możliwe jest stworzenie komfortowych i ergonomicznych warunków pracy w danym obiekcie.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Boksy produkcyjne – podział przestrzeni za pomocą systemu ścianek działowych

Częstym problemem w przypadku wielkopowierzchniowych obiektów, takich jak np. hale produkcyjne i magazynowe czy centra logistyczne, jest nieefektywna aranżacja przestrzeni. Niedociągnięcia w tym obszarze obniżają efektywność procesów i utrudniają właściwą organizację pracy. Jednym z nowoczesnych rozwiązań umożliwiających lepsze zagospodarowanie przestrzeni w obiekcie są boksy produkcyjne. Dzięki wykorzystaniu tego rodzaju konstrukcji halowych firma zyskuje elastyczność i swobodę w zakresie planowania układu poszczególnych sektorów w zakładzie.

W jaki sposób można zaimplementować boksy halowe w obiekcie produkcyjnym? Tworzona przez nas zabudowa przemysłowa hal pozwala na wykonanie różnego rodzaju funkcjonalnych pomieszczeń, które znacząco poprawiają warunki pracy w obiekcie. Bardzo interesującym rozwiązaniem jest np. biuro halowe kierownika produkcji. Jeśli zostanie ono umieszczone w centralnej części hali, to, z uwagi na zastosowane w biurze przeszklenia, kierownik będzie mieć zapewniony bieżący podgląd na działania pracowników na zewnątrz. Co istotne, biura halowe wykorzystują zabudowane ściany i sufit dźwiękochłonny, dzięki czemu w ich wnętrzu panuje odpowiednia atmosfera do wytężonej pracy umysłowej.

Nasze konstrukcje halowe mogą spełniać również inne funkcje w przestrzeniach produkcyjnych. Boksy produkcyjne doskonale sprawdzają się w roli sal szkoleniowych, ze względu na to, że skutecznie izolują przebywające w nich osoby od hałasu dochodzącego z zewnątrz. Systemy ścianek działowych mogą posłużyć również do wykonania narzędziowni, w których będą składowane narzędzia niezbędne pracownikom do wykonywania swoich obowiązków. Konstrukcje halowe tworzone przez ZPUH Paweł Łukasiak i S-ka stanowią także idealne rozwiązanie w momencie, gdy konieczna jest realizacja specjalnego, wydzielonego pomieszczenia do pracy w określonych warunkach.

Wysokiej jakości boksy halowe dopasowane do potrzeb klientów

Poszczególne obiekty produkcyjne i halowe różnią się między sobą układem przestrzennym, dlatego bardzo ważne jest, aby podczas wyboru typu boksu produkcyjnego zwrócić uwagę na jego dopasowanie do potrzeb danego klienta. Jakie rodzaje boksów halowych proponujemy? Trzy podstawowe możliwości to: kabina czterostronna (boks wolnostojący), dowolne umiejscowienie wg wskazań klienta, kabina trzystronna stworzona z myślą o montażu przy jednej ze ścian w obiekcie oraz kabina narożna mocowana do dwóch ścian. Zapewniamy także możliwość zamówienia kabiny dostosowanej do indywidualnych preferencji klienta.

Dużą zaletą, która wyróżnia nasze systemy ścianek działowych, jest stabilna, trwała konstrukcja. Do wykonania ścian i drzwi boksów halowych wykorzystujemy profile aluminiowe pokryte lakierem proszkowym. W przypadku naszych konstrukcji halowych możemy zaproponować wypełnienie pełne, z użyciem np. płyty wiórowej czy płyty HPL albo wypełnienie przezierne, w postaci np. szkła bezpiecznego 3.3.1 bądź poliwęglanu. Na uwagę zasługuje również fakt, że na życzenie klientów wyposażamy boksy produkcyjne w podłogi podniesione modułowe oraz sufity podwieszane, które dodatkowo możemy wzbogacić o oświetlenie.

Profesjonalny projekt i montaż boksów produkcyjnych

Klienci decydujący się na nasze biura halowe mają pewność, że wykonamy dla nich bezpieczną i funkcjonalną zabudowę przemysłową hali z uwzględnieniem projektu architektonicznego obiektu. W ramach oferowanych usług zajmujemy się nie tylko stworzeniem profesjonalnego projektu, ale także opracowaniem optymalnego systemu mocowania oraz fachowym montażem wybranej konstrukcji. Na nasze prace obowiązuje gwarancja trwająca od 3 do 5 lat z możliwością przedłużenia na indywidualnych warunkach ustalonych z Klientem.

W ZPUH Paweł Łukasiak i S-ka oferujemy nie tylko boksy halowe, ale także wiele innych interesujących rozwiązań. Cieszymy się dużą renomą jako wykonujący podłogi podniesione producent – dla klientów tworzymy zarówno monolityczne podłogi techniczne, jak i podłogi podwójne modułowe. Na uwagę zasługują również inne produkty znajdujące się w naszej ofercie, w tym m.in. kabiny sanitarne oraz ścianki działowe z siatki.

Zapraszamy do kontaktu.

 


Systemy ścian działowych, boksów produkcyjnych produkowanych przez ZPUH P. Łukasiak i s-ka, Spóła Komandytowa  pozwalają stworzyć odosobnione obszary usytuowane w najróżniejszych typach obiektów jak : hale produkcyjne, zakłady przemysłowe, magazyny, centra logistyczne itp. czyli wszędzie tam gdzie zachodzi potrzeba odizolowania grupy pracowników, procesów produkcyjnych lub przestrzeni magazynowych od panujących w dużych obiektach warunków: hałasu, brudu, kurzu, temperatury itp. eliminując tym samym czynniki niesprzyjające, typowe dla wielkopowierzchniowych przestrzeni.

System ścian działowych ŁUKASIAK pozawala na dowolne planowanie przestrzeni, tworząc np.:
 • biuro kierownika produkcji usytuowane w samym środku hali produkcyjnej gwarantując tym samym spokój i ciszę dzięki zabudowie ścian oraz sufitu dźwiękochłonnego a jednocześnie idealny pogląd na sytuację na hali po przez zastosowanie przeszkleń w dowolnej lokalizacji biura halowego.
 • sale konferencyjna lub szkoleniowa zapewniająca spokój i intymność podczas cyklicznych spotkań.
 • pomieszczenie do zadań specjalnych – przy odpowiednim planowaniu zabudowy boksu halowego dzięki użyciu do produkcji  materiałów odpornych na wilgoć i czynniki chemiczne może powstać odizolowana od reszty otoczenia lakiernia czy punkt obróbki chemicznej lub termicznej produkowanych artykułów
 • narzędziownia / cześć magazynowa – zapewniające bezpieczeństwo przed dostępem osób niepowołanych
 • proste wygrodzenia wyznaczające w prosty sposób przestrzenie produkcyjne w zakładzie
 • inne, wg indywidualnego projektu
Specyfikacja zabudowy  systemowych ścian działowych systemu ŁUKASIAK:
 • konstrukcja ścian oraz drzwi wykonana profili aluminowych porytych lakierem proszkowym – w szczególnych zastosowaniach wzmocnionym podkładem odpornym na czynniki chemiczne.
 • wypełnienie pełne: płyta wiórowa, Płyta HPL, blacha lakierowana – pełna lub perforowana, siatka zgrzewana.
 • wypełnienie przezierne: szkło bezpieczne pojedyncze lub zespolone, poliwęglan lity lub kanalikowy
 • podłoga: pełna lub techniczna modułowa z podniesieniem umożliwiającym bezkolizyjny montaż instalacji
 • sufit: mineralny lub metalowy z możliwością zastosowania dodatkowej izolacji w postaci fizeliny lub warstwy wełny mineralnej.

 

Podstawowe elementy wyposażenia zabudowy możliwe do zastosowania:
 • Drzwi: rozwierane lub przesuwne w obu przypadkach mogą posiadać wypełnienie przezierne w postaci szkła lub poliwęglanu lub pełne: jak płyta wiórowa, odporna na wilgoć płyta HPL czy blacha lakierowana.
Jako opcja dodatkowa istnieje możliwość doposażenia drzwi w system kontroli dostępu współpracujący z obiektowym
 • sufit: podwieszony z płyt mineralnych lub metalowy z możliwością zastosowania dodatkowego wygłuszenia i izolacji w postaci warstwy wełny mineralnej
 • Instalacja: oświetleniowa, zasilająca, strukturalna. Możliwość zastosowania klimatyzacji z funkcją ogrzewania pomieszczenia.

 

Główne zalety zastosowania zabudowy systemowych ścian działowych ŁUKASIAK:
 • uniwersalność zastosowania
 • w pełni sprefabrykowana do montażu zabudowa zapewniająca czystość prac podczas instalacji
 • wysoka opłacalność zabudowy (nie wymaga późniejszych prac remontowych jak malowanie itp.)
 • łatwa do realizacji rozbudowa
 • izolacja akustyczna
 • wykonanie „od A do Z”

 

System zabudowy oferowanej przez firmę ZPUH P. Łukasiak i s-ka, Spóła Komandytowa pozwala na wykonanie jej zgodnie z oczekiwaniami klienta, a możliwe do osiągnięcia konfiguracje zależą od:
 • preferencji klienta,
 • wymiarów zabudowy,
 • oczekiwanej technologii i poziomu bezpieczeństwa
 • budżetu

 

Nasza oferta obejmuje:
 • Wykonanie projektu branżowego w zakresie doboru systemu zabudowy ścian działowych w porozumieniu z projektem architektonicznym obiektu.
 • Opracowanie systemu mocowania do warunków obiektu
 • Kompleksowe wykonanie zabudowy
Gwarancja:

Firma udziela gwarancji na wykonane przez siebie prace na okres od 3 do 5 lat. Istnieje możliwość przedłużenia gwarancji na indywidualnych warunkach.

 

 


Masz pytania?
Wypełnij formularz, a oddzwonimy w ciągu 5 minut