OFERTY

Zimne korytarze

Zabudowa “zimnych korytarzy” typu ŁUKASIAK CUSTOM

 

Idea budowy tzw. “zimnego korytarza” pojawiła się jako odpowiedź na zapotrzebowanie zwiększenia kontroli poziomu temperatury w poszczególnych miejscach lokalizacji serwerów w Data Center. Klienci oczekują konieczności zwiększenia efektywności chłodzenia szaf serwerowych bez konieczności rozbudowy klimatyzacji precyzyjnej.

Zabudowa typu “zimny korytarz” zapewnia stałe wydzielenie stref zimnych, z których zaciągane jest powietrze do chłodzenia urządzeń oraz stref ciepłych. Zyskana w ten sposób zabudowa ogranicza niekontrolowane mieszanie się powietrza ciepłego z zimnym, co skutkuje lepszym wykorzystaniem i w konsekwencji oszczędnością energii. Rozwiązanie pozwala także na uniknięcie tzw. “hot spotów“.

Tego typu zabudowa pozwala na wykorzystanie klimatyzatorów, które dostarczają zimne powietrze pod podłogą podniesioną oraz niekiedy także z klimatyzatorów znajdujących się między szafami, wbudowanych w system “zimnego korytarza”.

System zabudowy oferowanej przez ZPUH PAWEŁ ŁUKASIAK i S-KA, SP.K. pozwala na wykonanie jej zgodnie z oczekiwaniami klienta, a możliwe do osiągnięcia konfiguracje zależą od:
  • preferencji klienta,
  • wymiarów zabudowy,
  • oczekiwanej technologii,
  • budżetu.
Oferowane typy i rodzaje zabudowy typu CUSTOM (zabudowa dedykowana jest do pomieszczeń, w których znajdują się szafy rackowe o różnej wysokości i szerokości, a także do nowych obiektów:
Technologia twarda:

wykonanie zabudowy – BOXu – pomiędzy szafami rackowymi, poprzez zamknięcie rzędów szaf drzwiami: rozwiernymi, przesuwnymi o dowolnej konfiguracji: szklane, wypełnienie szkło komórkowe, pełne. Zabudowa pozioma, czyli tzw. dach BOXa, wykonany jest podobnie, tzn. zabudowa ze szkła, szkła komórkowego lub zabudowa nieprzezierna – wtedy z dobraniem oświetlenia. Zabudowa może obejmować także uzupełnienie i wypełnienie różnic wysokości pomiędzy poszczególnymi szafami rackowymi tak, aby uzyskać pełną szczelność zabudowy. System umożliwia wykonanie zabudowy o dowolnych gabarytach.

Technologia miękka:

wykonanie zabudowy – BOXu- pomiędzy szafami rackowymi, poprzez zamknięcie rzędów szaf zabudową zamykającą z użyciem specjalnego rodzaju vertikali wykonanych z atestowanego, przeziernego antystatycznego lub niepalnego tworzywa PCV. Zabudowa pozioma, czyli tzw. dach BOXa, wykonany jest ze szkła, szkła komórkowego, lub zabudowa nieprzezierna – wtedy z dobraniem oświetlenia. Zabudowa może obejmować także uzupełnienie i wypełnienie różnic wysokości pomiędzy poszczególnymi szafami rackowymi tak, aby uzyskać pełną szczelność zabudowy albo całe rzędy szaf są otoczone zabudową z vertikali. W przypadku zastosowania technologii miękkiej wykonuje się specjalną podkonstrukcję do mocowania zabudowy przytwierdzaną do ścian i podłogi podniesionej. System umożliwia wykonanie zabudowy o dowolnych gabarytach i nie musi być połączony mechanicznie z szafami rackowymi.

Technologia mieszana: wykorzystanie obu technologii naraz.

 

Nasza oferta obejmuje:
  • ustalenie wraz z Klientem najlepszego rodzaju i wariantu zabudowy,
  • wykonanie projektu branżowego oraz warsztatowego,
  • kompleksowe wykonanie zabudowy.

 

Gwarancja:

Firma udziela gwarancji na wykonane przez siebie prace na okres od 3 do 5 lat. Istnieje możliwość przedłużenia gwarancji na indywidualnych warunkach.

Masz pytania?
Wypełnij formularz, a oddzwonimy w ciągu 5 minut