Jak wyposażyć szatnię dla pracowników?

Zastanawiasz się, jak wyposażyć szatnię dla pracowników? Tego typu pomieszczenie powinno zawierać kilka istotnych elementów. Nasz poradnik z pewnością pomoże Ci zaprojektować szatnię tak, by spełniała ona potrzeby jej użytkowników.

Jak urządzić i wyposażyć szatnię – podpowiadamy

Wyposażenie szatni pracowniczej jest dość proste. Wystarczy bowiem kierować się kilkoma ważnymi aspektami, by z powodzeniem stworzyć odpowiednie miejsce dla swoich pracowników.

Należy od razu podkreślić, że szatnie dla pracowników powinny być przede wszystkim dostosowane do rodzaju prac, jakie wykonuje się w danym przedsiębiorstwie. Ważny jest również stopień narażenia pracownika – na przykład na zabrudzenie ciała czy też zanieczyszczenie jego odzieży zawodowej poprzez różnego rodzaju środki trujące, czy szkodliwe substancje.

O czym należy pamiętać? Szatnia powinna być tak skonstruowana, by w żaden sposób nie naruszać przepisów BHP, a przy tym zapewnić wszystkim zatrudnionym osobom komfortowe z niej korzystanie. Skonstruowane zasady w sposób jasny określają, co właściwie powinno znajdować się w szatni pracowniczej, a także jakie powinna zawierać wyposażenie. Musi ona koniecznie znajdować się w oddzielnym albo przynajmniej wydzielonym pomieszczeniu. Powinna być również wyposażona w wysokiej jakości oświetlenie – najlepiej dzienne. Szatnie dla pracowników muszą być także suche oraz dobrze ogrzewane; jej użytkownicy powinni mieć do swojej dyspozycji miejsca siedzące – a przynajmniej połowa pracowników z danej zmiany. Pomieszczenie takie powinno również zapewniać jego użytkownikom przejścia komunikacyjne, mierzące przynajmniej 1,5 metra. Istotną kwestią są także wymiary szatni pracowniczej – przynajmniej 2,5 metra wysokości. Szatnia nie może być zbyt mała, gdyż przebywanie w niej będzie po prostu dla pracownika niekomfortowe.

Wyposażenie szatni pracowniczej – co jest konieczne?

Szatnia pracownicza powinna zawierać takie elementy jak szafki ubraniowe, zwane również pracowniczymi – koniecznie z wieszakami czy wieszaki z ławeczką i stelażem na obuwie! Nie można zapomnieć również o wysokiej jakości sprzęcie do odkażania. W ramach takich produktów w każdej szatni pracowniczej powinien znaleźć się sprzęt do odpylania ubrań, sprzęt do suszenia ubrań, jak również sprzęt do czyszczenia obuwia. Najlepiej byłoby, gdyby poszczególne urządzenia znajdowały się w różnych, specjalnie do tego przeznaczonych pomieszczeniach. Oddzielenia sprzętu można również wykonać za pomocą specjalnie wykonanych do tego konstrukcji. Ścianki HPL sprawdzą się w tej sytuacji niezawodnie! Zainteresowani mogą zlecić ich wykonanie naszej firmie. Zajmujemy się tworzeniem tego typu instalacji od wielu lat i pomogliśmy w tym czasie wielu klientom z całej Polski. Jesteśmy w stanie stworzyć na wymiar także m.in. kabiny sanitarne czy podłogi techniczne. Współpraca z naszą firmą to gwarancja całkowitego zadowolenia – zapraszamy zatem do zapoznania się z wszystkimi usługami, które proponujemy.