Floorboxy, puszki podłogowe

Floorboxy

Floorboxy to tzw. puszki podłogowe, które umożliwiają bezpieczną i estetyczną organizację instalacji elektrycznej lub teleinformatycznej w parkiecie. Puszki instalacyjne zostały zaprojektowane tak, aby zapewniały swobodny dostęp do osprzętu przeznaczonego do instalacji zasilania i sterowania. Proponowane przez nas rozwiązania typu floorbox mogą być dostosowywane do potrzeb klienta – w przypadku, gdy nie wiadomo jeszcze jak będą zorganizowane pomieszczenia otwory pod pokrywy uchylne mogą zostać wycięte w późniejszym terminie.

Puszka podłogowa ukryta, floorbox – co to jest?

Floorbox, czyli profesjonalne puszki instalacyjne to specjalne boxy montowane w płytach, z których składają się podłogi techniczne. Ich cechą charakterystyczną jest pokrycie wyrównane z powierzchnią podłogi (nie wystają ponad nią). Puszki podłogowe ukryte są stosowane w celu umieszczenia w nich nie tylko gniazd instalacyjnych sieciowych 230V, ale także teleinformatycznych. Zapewniają estetyczne wykończenie i jednocześnie umożliwiają łatwy dostęp do gniazd z zasilaniem i internetem. Tego rodzaju puszki instalacyjne są często stosowane w biurach, domach, centrach handlowych czy innych miejscach, w których ważna jest estetyka, a jednocześnie bezpieczeństwo użytkowania instalacji elektrycznej i sieciowej.

Puszka podłogowa – oferta

Systemy podłóg podniesionych mają wiele zalet. Między innymi pozwalają na elastyczne i swobodne wkomponowanie osprzętu do instalacji zasilania oraz sterowania. W przypadku instalacji podłóg podniesionych proponujemy wykorzystanie produktów niemieckiej firmy Electraplan, która oferuje pokrywy uchylne do puszek podłogowych, przeznaczone do zamontowania w płytach podwójnej podłogi.

Floorbox Electraplan – połączenie wysokiej jakości i estetyki

Prezentowane na zdjęciach puszki instalacyjne pozwalają na estetyczny montaż gniazd sieciowych o napięciu 230 V oraz teleinformatycznych, w ilości od 4 do 14 sztuk. Warto jeszcze raz zaznaczyć dużą zaletę tego rozwiązania – jeśli nie jest jeszcze znana organizacja przyszłych pomieszczeń, otwory pod pokrywy uchylne można wyciąć w późniejszym czasie. Jako ZPUH Paweł Łukasiak i S-ka zajmujemy się kompleksowym montażem i fachowym doradztwem w zakresie rozmieszczenia puszek.

Puszka elektryczna podłogowa stanowi zaledwie jedno z wielu rozwiązań dostępnych w naszej ofercie. Jesteśmy znanym na rynku producentem podłóg podniesionych, które cechują się niezawodnością i dopasowaniem do potrzeb klienta. Oferujemy także między innymi:

Zachęcamy do skorzystania z naszej fachowej wiedzy. Nasi doradcy czekają na kontakt!

 

 

Masz pytania?
Wypełnij formularz, a oddzwonimy w ciągu 5 minut