Schody systemowe, pochylenia, barierki i balustrady techniczne

Schody, pochylnie, barierki techniczne

Podłogi podniesione monolityczne i modułowe mogą być wzbogacane na różne sposoby: zarówno z użyciem stałych elementów, takich jak schody systemowe, pochylnie, a także barierki techniczne czy balustrady techniczne, jak i elementów demontowalnych, wśród których można wyróżnić m.in. kratki wentylacyjne, przepusty kablowe czy floorboxy. Dzięki tym dodatkowym rozwiązaniom można zwiększyć funkcjonalność tworzonego systemu podłogowego i dostosować jego ostateczną formę do oczekiwań klienta. ZPUH Paweł Łukasiak i S-ka to firma od lat znana i ceniona na rynku jako tworzący podłogi podniesione producent. Projektujemy i wykonujemy dla naszych klientów niezawodne i estetyczne podłogi techniczne ze schodami systemowymi lub pochylniami.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Schody systemowe do podłóg podniesionych monolitycznych i modułowych

Jednym z istotnych elementów naszej oferty jest wykonywanie schodów systemowych w technologii podłogi podniesionej. Co ważne, tego rodzaju rozwiązania realizujemy nie tylko dla podłóg monolitycznych, ale także modułowych, czyli demontowalnych. W jakich obiektach schody systemowe do podłóg technicznych znajdują swoje zastosowanie?

Podłogi modułowe ze schodami systemowymi montujemy zazwyczaj w budynkach biurowych oraz pomieszczeniach o przeznaczeniu technicznym. Tworzone przez nas rozwiązania z tego obszaru charakteryzuje wysoka jakość, co potwierdzają nasze liczne współprace z firmami zajmującymi się projektowaniem obiektów biurowych, a także podmiotami specjalizującymi się w zakresie projektowania np. obiektów energetycznych. Dużą popularnością cieszą się również wykonywane przez nas schody systemowe do podłóg monolitycznych. Ten rodzaj systemów podłogowych może pełnić funkcję m.in. audytoriów wykorzystywanych w salach wykładowych, kinach czy teatrach.

Ważną kwestią w kontekście rozwiązania, jakim są schody systemowe, jest metoda ich wykończenia. Fundamentalny wpływ na wybór odpowiedniej metody ma sposób wykonania podłogi technicznej. Jeśli chodzi o opcję standardową, to schody systemowe wykańczamy wykładziną PCV, taką jak na płytach podłogi podniesionej w danym pomieszczeniu. Innym dostępnym rozwiązaniem są schody w stanie bez wykończenia. Wybieramy je w sytuacji, gdy podłoga podniesiona jest przygotowywana pod wykończenie dywanem. Warto zaznaczyć, że jeżeli klient wybrał schody bez wykończenia, to wykonanie ich pokrycia wierzchniego jest zadaniem wykonawcy odpowiedzialnego za realizację wykończenia wierzchniego w danym wnętrzu.

Na uwagę zasługuje fakt, że schody systemowe wykonywane przez ZPUH Paweł Łukasiak i S-ka są zgodne z normami BHP, a także odznaczają się niezawodnością i estetycznym wyglądem. Mogą stanowić więc ważny element stały podłóg podniesionych wykonywanych na rzecz naszych klientów.

Pochylnie przeznaczone do podłóg podniesionych monolitycznych i modułowych

W naszej ofercie rozwiązań stałych do podłóg podniesionych znajdują się nie tylko schody systemowe, ale także specjalne pochylnie techniczne. Podobnie jak w przypadku schodów systemowych wykonujemy je zarówno w technologii podłogi podniesionej monolitycznej, jak i demontowalnej. Jakie zastosowanie mogą mieć oferowane przez nas pochylnie do podłóg technicznych? W obiektach biurowych ten element może się sprawdzić np. jako pochylnia dla niepełnosprawnych, spełniająca wymagane warunki techniczne związane z wymiarami, trwałością i bezpieczeństwem. W pomieszczeniach technicznych mogą one pełnić funkcję rampy umożliwiającej łatwiejszy transport różnego rodzaju ładunków na wózkach czy podestach wyposażonych w koła.

Jak wykańczamy nasze pochylnie, aby spełniały warunki techniczne i oczekiwania klienta? Standardowo stosujemy wykończenie z użyciem wykładziny PCV antypoślizgowej. Należy jednak zaznaczyć, że istnieje możliwość wykonania pochylni w opcji pod wykończenie wykładziną dywanową czy płytką ceramiczną lub parkietem.

ZPUH Paweł Łukasiak i S-ka – profesjonalne wsparcie na każdym etapie projektu

Jako ZPUH Paweł Łukasiak i S-ka oferujemy kompleksowe usługi z zakresu projektowania i montażu podłóg podniesionych ze schodami systemowymi lub pochylniami. Klienci korzystający z naszych usług mają zapewnione fachowe wsparcie na wszystkich etapach realizowanych prac, dzięki czemu mają pewność, że stworzone rozwiązanie będzie bezawaryjne, funkcjonalne i zgodne z ich oczekiwaniami.

W naszej ofercie znajdują się nie tylko wysokiej jakości podłogi techniczne, ale także szereg innych rozwiązań, wśród których można wyróżnić między innymi:

Zapraszamy do kontaktu.

Wykonujemy schody systemowe w technologii podłogi podniesionej demontowalnej i monolitycznej.

W standardzie schody wykończone są wykładziną PCV taką jak na płytach podłogi podniesionej w danym pomieszczeniu. W wersji podłogi pod wykończenie dywanem pozostawiamy schody w stanie bez wykończenia, a pokrycie wierzchnie wykonuje wykonawca wykończenia wierzchniego w danym pomieszczeniu.

Wykonujemy pochylnie techniczne w technologii podłogi podniesionej demontowalnej oraz monolitycznej.

W standardzie pochylnia wykończona jest wykładziną PCV antypoślizgową. Istnieje możliwość wykonania pochylni w opcji pod wykończenie wykładziną dywanową czy płytką ceramiczną lub parkietem.

Jako zabezpieczenie przed upadkiem ze schodów czy pochylni stosujemy barierki techniczne systemowe.

Barierki w standardzie wykonywane są z rury stalowej. Barierki mogą być różnych kształtów i wymiarów. Powyżej zdjęcie przykładowej barierki.

Masz pytania?
Wypełnij formularz, a oddzwonimy w ciągu 5 minut