Audytoria i podesty Sceniczne

Audytoria

Firma ZPUH ŁUKASIAK jest wiodącym dostawcą systemów podłóg podniesionych m.in. podestów audytoryjnych, sal widowiskowo – sportowych, kinowych czy teatralnych. Jest to kolejna specjalizacja działu techniczno – handlowego firmy. Oprócz kompleksowej dostawy elementów podłogi podniesionej, proponujemy także wykonanie floorboxów, otworów rewizyjnych czy kanałów kablowych, otworów dla prowadzenia wentylacji.

Udogodnienia już w fazie prowadzenia prac budowlanych:
 • prace instalacyjne podłogi można wykonać na stosunkowo nierównej powierzchni (np. zatarta szlichta na ostro)
 • szybkość prowadzonych prac
 • montaż prowadzony jest na sucho, jedynie przy zastosowaniu klejów i połączeń śrubowych
 • zbyteczne staje się wyrównanie powierzchni surowej podłoża, a także wykonywanie wylewki
 • prosty montaż sprawa, że nawet w trudnych warunkach budowlanych, jakie mogą wystąpić zwłaszcza w obiektach modernizowanych – postęp prac przewyższą znacznie dotychczas stosowane technologie
Zalety dla użytkownika:
 • pod podłogą szybko i prosto montować można wszelkie instalacje, do których jest później bardzo łatwy dostęp
 • do produkcji i montażu podłóg używane są wyłącznie materiały przyjazne dla środowiska (ekologiczne), co potwierdzają atesty Państwowego Zakładu Higieny
 • odpowiednio dobrana i właściwie zbudowana podłoga podniesiona spełnia wszystkie wymagania nie tylko wytrzymałościowe, ale także przeciwpożarowe, antyelektrostatyczne i akustyczne
 • w każdym miejscu podłogi przeprowadzić można prace uzupełniające i rewizyjne
 • możliwość prowadzenia prac montażu podłogi w etapach dostosowanych do harmonogramu prac instalacyjnych
 • pełne bezpieczeństwo techniczne i dostosowania do najnowszych trendów w budownictwie

Nasza oferta jako jedna z nielicznych proponuje już w wykonaniu standardowym zastosowanie poprzeczek wsporczych rusztu, które gwarantują maksymalną do otrzymania stabilność podłogi i podnoszą jej obciążalność oraz wiele wariantów systemów podłogowych.

Oferujemy:
 • Podniesienie funkcjonalności i estetyki pomieszczenia, w którym będzie zainstalowana podłoga
 • Prosty i czysty montaż oraz demontaż elementów przez wykwalifikowaną ekipę montażową
 • Możliwość stosowania różnych wysokości podniesienia – nawet do 2000 mm !
 • Dostosowanie odpowiednich wariantów podłóg do życzeń klienta
 • Bezpieczeństwo użytkowników podłóg poparte atestami wydanymi tylko przez USTAWOWO UPRAWNIONE ORGANY NA TERENI POLSKI
 • Fachowe doradztwo, szybką dostawę bezpłatnych próbek, obsługę przy projekcie, wycenie i montażu.

Lista referencyjna instytucji obejmuje już ponad 5000 firm i obiektów w Polsce i za granicą, które przekonały się jak działamy i dlaczego warto z nami współpracować

Sale dydaktyczne i audytoryjne, widowiskowo – sportowe – stosowanie suchej zabudowy – podłogi podniesione z dostępem.

Zgodnie z ideą stosowania systemowych podłóg podniesionych jedną z ich zalet jest możliwość praktycznie dowolnego kształtowania powierzchni pomieszczenia np. poprzez wykonanie kilku różnic poziomów w danym pomieszczeniu, uzyskując spełniającą warunki inteligentnego elementu budowlanego konstrukcję audytoriów, pochylni i podestów. Dla tego typu pomieszczeń stosowane są podłogi monolityczne z rewizjami .

Audytoryjny charakter wielu obiektów, jak chociażby sale wykładowe i prezentacyjne, kina, teatry, sale koncertowe, centra dowodzenia, call center, wymuszony jest dynamicznym rozwojem technik audio-wizualnych oraz informatycznych, a także powinien dawać możliwość łatwego dostępu i dokonywania daleko idących zmian aranżacyjnych. Wszystkie te warunki spełnia system podłóg podniesionych oferowanych przez firmę ZPUH ŁUKASIAK.

Analogicznie jak w przypadku podłóg podniesionych nasze audytoria, podesty i pochylnie składają się z:
 • konstrukcji nośnej, której bazę stanowi ruszt stalowy w zależności od wysokości podłogi ( podestu ) z wykorzystaniem typu konstrukcji 1, 2 lub 3, wsparty na słupkach o regulowanej wysokości
 • płyt podłogowych, przy czym wykorzystywane tu być mogą być płyty podłóg podniesionych z anhydrytu ( klasa ogniowa REI 30 i REI 60 ) lub wiórowych – wszystkie wersje są trwale mocowane do konstrukcji wsporczej i pomiędzy sobą na tzw pióro – wpust za pomoc klejów montażowych
 • wysłonięcia pionowe składające się na schodki lub pochylnie Elementy te, mogą być także wykonane po łuku.

Z uwagi na wysokie wymagania w zakresie bezpieczeństwa pożarowego oraz konieczną, bardzo wysoką trwałość, na budowę audytoriów i podestów proponujemy zastosowanie płyt z niepalnego materiału zwanego anhydrytem, na życzenie dodatkowo impregnowanego powierzchniowo, ekologicznego i niezwykle trwałego. Warto tu podkreślić, że płyty te produkowane są nie tylko w szerokiej gamie grubości (od 28 do 44 mm), ale także w dowolnych wymiarach i kształtach co umożliwia optymalne konstruowanie nawet najbardziej wyrafinowanych kształtów stopni podestowych.

Konstrukcja wsporcza

WARIANT 1: wolnostojące wsporniki stalowe o płynnie regulowanej wysokości klejone do podłoża, wykonane ze stalowej blachy ocynkowanej St-34.2 o grubości 2,5 mm, cynkowane galwanicznie o grubości powłoki >8 µm

WARIANT 2: wolnostojące wsporniki stalowe o płynnie regulowanej wysokości klejone do podłoża, wykonane z stalowej blachy ocynkowanej St-34.2 o grubości 2,5 mm, cynkowane galwanicznie o grubości powłoki > 8 µm, głowice połączone za pomocą wkrętów z profilami stalowymi ocynkowanymi ogniowo U 22×27 (belką rusztu BR)

WARIANT 3: wolnostojące wsporniki stalowe o płynnie regulowanej wysokości klejone do podłoża, wykonane z stalowej blachy ocynkowanej St-34.2 o grubości 2,5 mm,  cynkowane galwanicznie o grubości powłoki > 8 µm, głowice połączone za pomocą śrub młoteczkowych profilami stalowymi ocynkowanymi ogniowo C40x40

WARIANT AUDYTORIUM: łączy wszystkie 3 warianty w jeden tworząc podesty schodkowe. Zastosowanie każdego z wariantów uzależnione jest od wysokości podniesienia danego podestu.

DANE TECHNICZNE:

podłoga z płytą gipsową (anhydrytową) – niepalna – REI30 i REI60

Wymiary płyt (dł./szer./gr.) [mm]: 600x600x30-40 mm,

Całkowita wysokość podłogi [mm]: od 60 do 2000

Wymiar podany liczony jest do górnej krawędzi powierzchni płyty podłogowej. Istnieje możliwość łączenia wysokości (tworzenia audytorium) lub pomieszczeń schodkowych

Podając przestrzeń pustki podłogowej należy odjąć wysokość płyty podłogowej zależnie od systemu oraz wysokość elementów wsporczych konstrukcji (belka-trawers lub profil C40/40/2)

Masa płyty [kg]: od 8 do 60 w zależności od wersji wykonania płyty podłogowej i aplikacji

Współczynnik izolacyjności akustycznej Rw [dB] (15 – 18) 46-58

Obciążenie:

 • powierzchniowe [kN/m2]: od 10 do 30
 • punktowe [kN]: od 2 do 6 w zależności od zastosowanej płyty podłogowej, rodzaju konstrukcji wsporczej i podłoża

Wilgotność powietrza [%]: przy układaniu i użytkowaniu od 40 do 65

Wszystkie podłogi podniesione zostały przebadane i pozytywnie zaopiniowane przez Polski Instytut Techniki Budowlanej.

Oferowane przez naszą firmę podłogi podniesione z przeznaczeniem do pomieszczeń audytoryjnych posiadają klasyfikację ogniową:
 1. REI 60 – podłoga FLOOR&MORE o grubości płyt w mm: 40,36,34
 2. REI 30 – podłoga FLOOR&MORE o grubości płyt 30 mm,
  Nasza oferta obejmuje:
 • Wykonanie projektu branżowego w zakresie doboru systemu podłogi podniesionej w porozumieniu z projektem architektonicznym obiektu.
 • Opracowanie systemu mocowania foteli audytoryjnych do płyt podłogowych
 • Kompleksowe wykonanie zabudowy z końcową aplikacją wykładzinami wierzchnimi (PVC, dywan, kamień, gres) lub tylko jako przygotowanie podłoża pod wspomniane aplikacje.

Gwarancja:

Firma udziela gwarancji na wykonane przez siebie prace na okres od 3 do 5 lat. Istnieje możliwość przedłużenia gwarancji na indywidualnych warunkach.

Proponujemy zawarcie umów konserwacyjnych na zainstalowane przez naszą jak i inne firmy podłogi.

Aby systemy podłóg podniesionych spełniły w 100 % swoją funkcję nie należy zapominać o ich prawidłowej konserwacji. Dlatego w trosce produkt i Użytkownika każdy z naszych klientów otrzymuje wytyczne w jaki sposób należy użytkować podłogi podniesione wraz z sugerowanymi środkami do ich czyszczenia i konserwacji.

Funkcjonalne audytoria

Audytoria to konstrukcje podłogowe, które są przeznaczone do przeprowadzania wykładów, prezentacji lub spotkań. Jako ZPUH Paweł Łukasiak i S-ka oferujemy podłogi techniczne, skonstruowane w taki sposób, aby pozwalały na stworzenie takiego rozwiązania. Skuteczna realizacja takiego projektu umożliwia organizację estetycznej przestrzeni, która pozwala na zgromadzenie większej grupy ludzi, umożliwiając jednoczesne przekazywanie informacji i prezentowanie materiałów. Ważnym elementem audytorium jest podest audytoryjny, służący do umieszczenia stołu z mikrofonem lub innego sprzętu audio-wideo, na którym prelegent prowadzący wykład lub prezentację może stać i mieć lepszy kontakt wzrokowy z publicznością.

Podesty sceniczne – zastosowanie

Podejmujemy się również zleceń, w ramach których za pomocą podłogi podniesionej wykonujemy podesty sceniczne. Są to platformy o różnej wielkości i kształcie, które służą do budowy scen lub estrad. Umożliwiają one wykonanie występów artystycznych, prezentacji, wykładów lub pokazów. Specjalizujemy się w produkcji bezpiecznych i praktycznych podestów scenicznych dla wielu branż.

Podesty dydaktyczne do szkół i nie tylko

Podłoga podwójna może sprawdzić się również w roli podestu dydaktycznego. Czym jest to rozwiązanie? To platforma, która jest specjalnie zaprojektowana do zastosowań dydaktycznych, na przykład w klasach szkolnych. Umożliwiają one nauczycielowi prowadzenie lekcji z wyższej pozycji, co zwiększa jego widoczność i pozwala lepiej kontrolować uczniów. Dopasowujemy wykonywane podesty dydaktyczne do uwarunkowań obiektu oraz indywidualnych potrzeb klientów.

ZPUH Paweł Łukasiak i S-ka to renomowany producent podłóg podniesionych. W naszej ofercie znajdują się różnorodne podłogi techniczne, które pozwalają skonstruować bezpieczne audytoria czy podesty widowiskowe. Do specjalizacji naszej firmy zalicza się również

Zachęcamy do skorzystania z naszych fachowych usług.


Masz pytania?
Wypełnij formularz, a oddzwonimy w ciągu 5 minut