Ścianki z siatki – doskonała alternatywa dla tradycyjnych ścian w pomieszczeniach biurowych i publicznych

Ścianki z siatki to uniwersalne rozwiązanie, które zaskakuje liczbą zastosowań. Z jego zalet korzysta się między innymi w biurach, szatniach czy serwerowniach. Ścianka z siatki w doskonały sposób łączy w sobie estetykę i funkcjonalność, co sprawia, że coraz większe grono klientów jest zainteresowanych wprowadzeniem takiego rozwiązania w swoim obiekcie. W dalszej części artykułu wyjaśniamy fenomen ścianki z siatki, omawiając m.in.: czym dokładnie jest, jak się ją wykorzystuje oraz dlaczego stanowi ona doskonałą alternatywę dla tradycyjnych ścian w pomieszczeniach biurowych i publicznych.

Czym są ścianki działowe z siatki?

Zanim przejdziemy do omówienia zastosowań i plusów, jakimi wyróżniają się ścianki działowe siatkowe, warto ustalić, co właściwie określa się tym mianem. W ZPUH Paweł Łukasiak i S-ka jako ścianki z siatki oferujemy produkt w postaci konstrukcji z profili aluminiowych z wypełnieniem z siatki zgrzewanej z drutu stalowego. Zarówno sama konstrukcja aluminiowa, jak i siatka stalowa są dokładnie lakierowane przy użyciu lakieru poliestrowego, w kolorze dobranym z palety RAL. Proponowane przez nas ścianki z siatki posiadają również drzwi, które są wyposażone w dwa komplety zawiasów funkcyjnych oraz zamknięcie. W podstawowej wersji funkcję zamknięcia pełni zamek na klucz, opcjonalnie posiadający gałkę od wewnątrz. W roli zamka stosujemy wkładkę YALE z kompletem trzech kluczy. Dodatkowe rozwiązania w obszarze zamknięcia drzwi zależą od przeznaczenia danej ścianki z siatki oraz indywidualnych preferencji klienta.

Jakie ścianki z siatki proponujemy?

Ścianka z siatki stanowi rozwiązanie chętnie wykorzystywane w wielu obszarach. Nasza firma proponuje systemy ścian działowych KB-60, które znajdują zastosowanie między innymi:

  • jako ściany działowe w halach produkcyjnych i magazynach,
  • w boksach produkcyjnych,
  • w pomieszczeniach serwerowni,
  • w boksach szatniowych,
  • w roli ścianek działowych w dużych przestrzeniach biurowych – umożliwiają podzielenie tzw. open space na mniejsze sektory.

Jednym z oferowanych rozwiązań jest ścianka z siatki o wysokości od 2000 do 3000 mm. Wyposażona w drzwi z zamkiem na klucz oraz pochwytem świetnie sprawdza się w serwerowniach w roli dodatkowego zabezpieczenia znajdujących się w nich urządzeń. Zastosowanie ścianki działowej siatkowej w tym przypadku chroni przed dostępem do sprzętu nieupoważnionych osób i minimalizuje ryzyko włamania. Warto zauważyć, że klient może uzgodnić z nami dodanie do tworzonego systemu różnego rodzaju elementów i akcesoriów (możliwe wykonanie drzwi przesuwnych, drzwi dwuskrzydłowych, drzwi z elektrozaczepem, przygotowanie zabudowy pod montaż elementów kontroli dostępu, drzwi z samozamykaczem).

Istotną zaletą tego systemu ścian działowych jest możliwość wykonania segmentów o różnych kształtach, takich jak np. litera L czy U dzięki czemu możliwe są do wykonania wycięcia na rury, trasy kablowe, wentylację, klimatyzację i okablowanie. Jeśli zachodzi potrzeba zastosowania dodatkowego wzmocnienia zabudowy, wykonujemy usztywnienie ścian za pomocą słupów konstrukcyjnych mocowanych do stropu, jak i podłoża. Tak szeroki wachlarz możliwości sprawia, że ścianki działowe z siatki są zestawem stosowanym nie tylko w przemyśle czy pomieszczeniach magazynowych i serwerowniach, ale także szatniach na siłowniach czy w szkołach.

Solidne i estetyczne ścianki działowe z siatki

Instalacja ścianki z siatki jest dobrym rozwiązaniem z wielu powodów. Przede wszystkim umożliwia wykonanie kompletnego, bezpiecznego ogrodzenia przestrzeni wewnątrz obiektu. Ze względu na ażurowe wykończenie i estetyczny wygląd, ścianki działowe siatkowe stanowią doskonały sposób na rozdzielenie terenu na wybrane sektory w biurach czy przebieralniach, sprawdzając się jako interesująca alternatywa dla płyt HPL. Duże znaczenie ma także to, że spełniają inny istotny wymóg – umożliwiają swobodną cyrkulację powietrza, co ma duże znaczenie np. w serwerowniach.

Wykonywane przez nas ścianki działowe z siatki dostosowujemy do indywidualnych potrzeb klienta. Zapewniamy również profesjonalny montaż, dzięki czemu Klienci otrzymują gotowe rozwiązanie, które będzie im niezawodnie służyć przez lata.

Podsumowanie

Ścianki działowe z siatki są rozwiązaniem znajdującym zastosowanie zarówno w obiektach przemysłowych, jak i biurowych czy publicznych. Stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych ścian w wielu pomieszczeniach. Nasze ścianki działowe siatkowe łączą w sobie trwałość, estetykę i funkcjonalność, dzięki czemu stanowią dobrą inwestycję.

W naszej ofercie znajdują się nie tylko ścianki z siatki, ale także wiele innych wartych uwagi rozwiązań. Jako uznany producent podłóg podniesionych proponujemy również m.in. boksy produkcyjne czy ścianki systemowe HPL. Zapraszamy do kontaktu.