Wszechstronne zastosowania ścianek z siatki

 

Jednym z dynamicznie rozwijających się obszarów współczesnego budownictwa i aranżacji wnętrz są zabudowy z wykorzystaniem siatki. Ściana z siatki stanowi wartą uwagi alternatywę dla wielu rozwiązań takich jak np. działowe ściany z karton-gipsu. Za pomocą tego rodzaju konstrukcji można estetycznie i funkcjonalnie zaaranżować przestrzeń w obiektach o różnym przeznaczeniu – od hal magazynowych i zakładów przemysłowych, przez pomieszczenia w placówkach edukacyjnych i handlowych, po piwnice w budynkach mieszkalnych. Przekrój zastosowań zabudowy z siatką jest imponujący, dlatego warto bliżej zapoznać się z charakterystyką tego rozwiązania. W dalszej części artykułu wyjaśnimy między innymi: czym są ścianki z siatki, jak i gdzie je można wykorzystać, a także dlaczego warto się na nie zdecydować.

Ścianka z siatki – skuteczny sposób na optymalne zagospodarowanie przestrzeni

Jak podzielić pomieszczenie tak, aby wydobyć z niego pełnię potencjału? Metod jest wiele, a do najpopularniejszych rozwiązań zaliczają się m.in.:

 • ścianki działowe z karton-gipsu,
 • ścianki działowe będące konstrukcjami wykonanymi z profili aluminiowych z wypełnieniem w postaci np. płyty HPL czy płyty wiórowej,
 • ścianki z siatki.

Każdy z tych rodzajów zabudów ma swoje niekwestionowane zalety, jednak w tym wpisie chcielibyśmy skupić się na ostatnim z nich, czyli ściankach działowych z siatki.

Ściana z siatki – na czym polega taka zabudowa?

Na początku warto sprecyzować, co mamy na myśli, mówiąc o nowoczesnej zabudowie z siatką. W ofercie ZPUH Paweł Łukasiak i S-ka znajdują się ścianki działowe z siatki, będące konstrukcjami z profili aluminiowych z wypełnieniem z siatki zgrzewanej, wykonanej z drutu stalowego o średnicy 4 mm. Co godne uwagi, nie tylko aluminiowe profile, ale także zastosowana w roli wypełnienia siatka są precyzyjnie lakierowane z wykorzystaniem lakieru poliestrowego, w kolorze wybranym z palety RAL. Istotnym elementem oferowanej przez nas zabudowy z siatką są również drzwi wyposażone w zamknięcie oraz dwa komplety zawiasów funkcyjnych. Standardowo zamknięciem jest zamek na klucz, który opcjonalnie może posiadać również gałkę od wewnątrz. Funkcję zamka w naszej zabudowie z siatką pełni wkładka YALE z kompletem trzech kluczy. Warto podkreślić, że w zależności od indywidualnych potrzeb klienta oraz przeznaczenia konkretnej ściany z siatki możemy zapewnić także dodatkowe rozwiązania z zakresu zamknięcia drzwi (np. pod czytnik z kontrolą dostępu).

Najważniejsze zalety ścianek działowych z siatki

Inwestycja w ścianki z siatki może przynieść przedsiębiorstwu lub instytucji wiele wymiernych korzyści. Najistotniejszym plusem tego rozwiązania jest to, że za jego pomocą można w efektywny, bezpieczny i niedrogi sposób podzielić wnętrze obiektu na funkcjonalne części. Oferowane przez nas ścianki z siatki wyróżnia solidność, ażurowe wykończenie i elegancki wygląd, dzięki czemu świetnie sprawdzają się w przypadku np. obiektów biurowych, gdzie estetyka pomieszczeń ma duże znaczenie.

Ważnym argumentem odgrywającym często kluczową rolę przy podejmowaniu decyzji przez klienta o inwestycji w zabudowę z siatki jest swobodna cyrkulacja powietrza, którą zapewnia taka konstrukcja. Ten atut okazuje się szczególnie cenny w przypadku pomieszczeń takich jak m.in.: serwerownie czy szatnie w szkołach lub na siłowniach. Za jego sprawą ściana z siatki może lepiej wpasowywać się w potrzeby klienta niż np. konstrukcja z wypełnieniem w postaci płyty HPL czy płyty wiórowej.

W kontekście ścianek z siatki należy wspomnieć także o tym, że umożliwiają skuteczne zabezpieczenie ogrodzonych nimi przestrzeni. Funkcja ochronna zabudowy z siatką odgrywa ważną rolę w przypadku takich pomieszczeń jak np. serwerownie, w których znajduje się drogocenny sprzęt czy boksy na rowery w garażach obiektów mieszkalnych i komercyjnych. Zastosowanie ścianek działowych z siatki pozwala zabezpieczyć dany obszar przed wtargnięciem osób nieupoważnionych i stanowi efektywną ochronę przed włamaniami oraz kradzieżami.

Ścianki działowe z siatki – gdzie można je wykorzystać?

Ściana z siatki jest na tyle uniwersalnym rozwiązaniem, że z powodzeniem znajduje wiele praktycznych zastosowań. Gdzie zabudowa z siatką może sprawdzić się najlepiej? Nasze ścianki z siatki są chętnie wykorzystywane jako między innymi:

 • wygrodzenia w halach produkcyjnych i magazynowych,
 • szatnie w szkołach oraz innego rodzaju obiektach, takich jak np. siłownie,
 • komórki lokatorskie w piwnicach,
 • boksy na rowery w garażach,
 • boksy produkcyjne,
 • serwerownie,
 • ścianki działowe w przestrzeniach biurowych, służące do podzielenia tzw. open space na mniejsze obszary.

Na dużą liczbę zastosowań naszych ścianek działowych z siatki ma wpływ również to, że oferujemy możliwość dostosowania ich do indywidualnych oczekiwań klienta. W ten sposób nasi kontrahenci otrzymują niezawodne rozwiązanie dopasowane do charakterystyki ich działalności i obiektu, którym dysponują.

Jakie ścianki z siatki oferuje ZPUH Paweł Łukasiak i S-ka?

Firmy i instytucje, którym zależy na swobodzie i elastyczności w zakresie projektowania przestrzeni w swoich obiektach, bardzo często decydują się na inwestycję w nasze ścianki działowe z siatki. W ofercie ZPUH Paweł Łukasiak i S-ka znajdują się systemy ścian działowych KB-60 z siatką – zapewniamy klientom ich wykonanie oraz profesjonalny montaż według indywidualnie sporządzonego projektu. Dużą zaletą proponowanego przez nas rozwiązania jest możliwość zrealizowania segmentów charakteryzujących się różnymi kształtami, takimi jak np. litera U czy L. Pozwala to wykonać specjalne wycięcia m.in. na:

 • rury,
 • trasy kablowe,
 • okablowanie,
 • wentylację,
 • klimatyzację.

W zależności od potrzeb klienta możemy zastosować również dodatkowe wzmocnienie zabudowy z siatką poprzez usztywnienie ścian przy użyciu słupów konstrukcyjnych, które są mocowane zarówno do podłoża, jak i do stropu.

Na szczególną uwagę zasługuje również jedno z naszych rozwiązań opracowane z myślą o serwerowniach i skutecznym zabezpieczeniu umieszczonego w nich sprzętu przed dostępem nieupoważnionych osób lub włamaniem. Są to ścianki z siatki o wysokości od 2000 do 3000 mm wyposażone w drzwi z zamkiem na klucz oraz pochwytem. Co istotne, jesteśmy otwarci na indywidualne uzgodnienia, w ramach których tworzony system będzie wzbogacony o opcjonalne akcesoria i elementy – możemy m.in.:

 • wykonać drzwi: przesuwne, dwuskrzydłowe, z elektrozaczepem, z samozamykaczem,
 • przygotować zabudowę pod montaż elementów kontroli dostępu.

Za inwestycją w ścianki z siatki naszej firmy przemawiają nie tylko argumenty związane z ich uniwersalnością, estetyką czy trwałością. Równie istotne jest to, że mamy ponad 35 lat doświadczenia, co przekłada się na to, że jesteśmy godnym zaufania partnerem technologicznym. Gwarantujemy naszym klientom kompleksowe wsparcie na każdym etapie inwestycji – od wstępnej koncepcji, przez fazę projektowania, aż po fachowy montaż i konserwację.

Podsumowanie

Profesjonalnie wykonana ściana z siatki jest rozwiązaniem, które zaskakuje wszechstronnością. Zabudowę z siatką można wykorzystać w różnych typach obiektów: od budynków przemysłowych i magazynowych, przez biurowce i bloki mieszkalne, po centra handlowe czy obiekty należące do instytucji publicznych. Ścianki działowe z siatki, dzięki swojej estetyce, uniwersalności i funkcjonalności, mogą w wielu przypadkach z powodzeniem zastępować takie rozwiązania budowlane jak np. ścianki działowe z karton-gipsu czy ścianki z płyt HPL. W ZPUH Paweł Łukasiak i S-ka oferujemy ścianki z siatki wykonywane i montowane zgodnie z indywidualnym projektem sporządzonym na rzecz klienta. Dzięki temu ma on pewność, że przygotowane rozwiązanie będzie dopasowane do jego oczekiwań oraz charakterystyki pomieszczenia, w którym ma się znaleźć.

Nasza firma jest znana na rynku nie tylko z produkcji trwałej i niezawodnej zabudowy z siatką, ale także z działalności w innych segmentach. Cieszymy się doskonałą renomą jako wykonujący podłogi podniesione producent, a ważnymi elementami naszej oferty są także m.in. ścianki systemowe HPL, biura halowe czy kabiny sanitarne.

Zapraszamy do kontaktu.