Podłogi podniesione monolityczne

Podłogi podwójne monolityczne

Wysokiej jakości podłoga podniesiona monolityczna to innowacyjne rozwiązanie, które z powodzeniem może stanowić alternatywę dla innych rodzajów podłóg, w tym dla podłóg monolitycznych wylewanych. Za pomocą tej nowoczesnej konstrukcji możliwe jest niemal dowolne kształtowanie powierzchni pomieszczeń w różnego rodzaju obiektach, takich jak np. muzea, uczelnie czy sądy. Podłogi techniczne w formie monolitycznej zapewniają elastyczność w zakresie wprowadzania zmian aranżacyjnych, co pozwala na swobodną implementację rozwiązań audio-wizualnych oraz informatycznych. W ZPUH Paweł Łukasiak i S-ka oferujemy kompleksową, profesjonalną instalację podłóg podniesionych monolitycznych dopasowanych do indywidualnych potrzeb Klientów. Zapewniamy także montaż różnorodnych akcesoriów do podłóg podwójnych, w tym floorboxów i kanałów kablowych.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Podłoga podniesiona monolityczna – gwarancja wygody w obszarze prac montażowych

Warto zwrócić uwagę na to, że podłoga techniczna podniesiona proponowana przez naszą firmę to rozwiązanie, które wiąże się z wieloma zaletami już na poziomie samego montażu. Przebiega on bardzo szybko i może być wykonywany także na dość nierównej powierzchni. Realizujemy go na sucho bez wykorzystywania wylewki i wyrównywania podłoża, stosując wyłącznie kleje oraz połączenia śrubowe. Dzięki temu nasz system podłogowy monolityczny może być montowany również w obiektach modernizowanych, gdzie można spotkać się z trudnymi warunkami budowlanymi.

Najważniejsze korzyści zapewniane przez podłogę monolityczną techniczną

Dlaczego wiele przedsiębiorstw decyduje się na inwestycję w podłogi podniesione monolityczne oferowane przez naszą firmę? Propoponowane konstrukcje gwarantują Klientom wiele cennych korzyści. Jakie zalety podłóg monolitycznych technicznych zasługują na szczególną uwagę?

Przede wszystkim zastosowanie systemowych podłóg podniesionych daje wiele możliwości w obszarze kształtowania powierzchni danego pomieszczenia. Za pomocą tego rodzaju konstrukcji można m.in. tworzyć łuki oraz spadki i podwyższenia, pokryte różnego rodzaju materiałami, w tym np. kamieniem, ceramiką czy wykładziną dywanową lub PCV. Niesie to za sobą korzyści zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i estetycznym. Podłoga techniczna podniesiona pozwala stworzyć w pomieszczeniu nie tylko podesty techniczne i sceny, ale także pochylnie oraz niecki prysznicowe, które sprawdzają się w miejscach, gdzie panuje duża wilgotność. Co więcej, pod wykonaną w taki sposób podłogą można sprawnie przeprowadzić montaż różnorodnych instalacji tak, aby późniejszy dostęp do nich nie sprawiał najmniejszego problemu. Jeśli chodzi natomiast o aspekt estetyczny, to podłoga monolityczna umożliwia łączenie np. płyt kamiennych bądź ceramicznych o różnych wymiarach, dzięki czemu można ozdobić pomieszczenie niebanalnym wzorem.

Jakie inne aspekty sprawiają, że warto zwrócić uwagę na nasze podłogi podniesione monolityczne? Bardzo istotne jest to, że spełniają one zarówno wymagania wytrzymałościowe, jak i przeciwpożarowe czy antyelektrostatyczne. Podłogi monolityczne są produkowane i montowane przez ZPUH Paweł Łukasiak i S-ka przy użyciu ekologicznych i bezpiecznych pod względem technicznym materiałów. Warto podkreślić również, że wykonywany przez nas montaż podłogi może być prowadzony w etapach dopasowanych do harmonogramu prac instalacyjnych.

Budowa systemu podłóg podniesionych monolitycznych – sekret trwałości rozwiązania

Co sprawia, że tworzone przez nas podłogi monolityczne techniczne charakteryzują się taką trwałością? Kluczem do uzyskania takiego efektu jest odpowiednia budowa tego rozwiązania. Podobnie jak w przypadku podłóg podniesionych modułowych, podstawą systemu monolitycznego jest konstrukcja nośna podłogi bazująca na ruszcie stalowym, który wspierany jest przez słupki z możliwością regulacji wysokości. W naszej ofercie znajdują się różnorodne typy podłóg wraz z trzema rodzajami konstrukcjami wsporczymi, dobieranymi w zależności od wysokości podłogi.

Innym bardzo istotnym elementem budowy tego rodzaju systemów są płyty podłogi monolitycznej. Wśród oferowanych przez nas rodzajów płyt znajdują się płyty z anhydrytu, dostępne w dwóch klasach ogniowych, oraz płyty wiórowe. Niezależnie od tego, który typ płyty wybierzemy, są one mocowane ze sobą metodą pióro-wpust za pomocą klejów montazowych oraz przytwierdzane na stałe do konstukcji wsporczej. Należy jednak podkreślić, że dużą zaletą płyt anhydrytowych jest to, że produkowane są w bardzo różnych wymiarach oraz kształtach, co zapewnia dużą dowolność, jeśli chodzi o tworzenie wzorów podłogowych w pomieszczeniach.

Poza konstrukcją nośną oraz płytami podłogowymi ważną rolę odgrywają wysłonięcia pionowe. Z tych elementów można wykonać zarówno schodki, jak i pochylnie, także po łuku.

Podłoga podniesiona monolityczna – szeroki zakres zastosowań

Bardzo ważną kwestią w kontekście monolitycznych podłóg podniesionych jest nie tylko ich odporność na negatywne działanie różnych czynników zewnętrznych, funkcjonalność czy estetyka, ale także uniwersalność. Gdzie znajdują one zastosowanie? Jako ZPUH Paweł Łukasiak i S-ka montujemy podłogi podniesione monolityczne m.in.:

 • w pomieszczeniach biurowych,
 • w pomieszczeniach mokrych, takich jak np. łazienki czy kuchnie,
 • w roli podestów sędziowskich, audytoriów czy scen,
 • w korytarzach,
 • w ciągach komunikacyjnych,
 • w hallach windowych,
 • w salach szkolnych,
 • w pomieszczeniach znajdujących się w starych budynkach.

Bogate doświadczenie w obszarze profesjonalnego montażu podłóg podniesionych

Co możemy zapewnić Klientom w ramach realizowanych przez nas usług? Zapewniamy profesjonalne wykonanie projektu branżowego w zakresie doboru systemu podłogi podniesionej w sposób zgodny z projektem architektonicznym danego obiektu. Kompleksowo wykonujemy zabudowę z końcową aplikacją wykładzinami wierzchnimi lub jedynie przygotowujemy pod podłoże pod taką aplikację. Oferujemy także możliwość zawarcie umów konserwacyjnych zarówo na podłogi zainstalowane przez nas, jak i inne firmy. Udzielamy gwarancji na wykonane przez nas prace – obowiązuje ona przez okres od 3 do 5 lat, przy czym możemy ten czas trwania przedłużyć w ramach indywidualnych ustaleń.

ZPUH Paweł Łukasiak i S-ka, jako oferujący podłogi podniesione producent, proponuje nie tylko rozwiązania monolityczne, ale także nowoczesne podłogi techniczne modułowe, które sprawdzają się np. w biurach czy pomieszczeniach technicznych. W naszej ofercie znajduje się także szereg innych rozwiązań takich jak m.in.: kabiny sanitarne czy ścianki działowe z siatki.

Zapraszamy do kontaktu.

Firma ZPUH ŁUKASIAK jest wiodącym dostawcą systemów podłóg podniesionych m.in. scen, podestów wykładowców czy sędziowskich, do pomieszczeń mokrych (pomieszczenia sanitarne). Jest to kolejna specjalizacja działu techniczno – handlowego firmy. Oprócz kompleksowej dostawy elementów podłogi podniesionej, proponujemy także wykonanie floorboxów, otworów rewizyjnych czy kanałów kablowych.

Udogodnienia już w fazie prowadzenia prac budowlanych:
 • prace instalacyjne podłogi można wykonać na stosunkowo nierównej powierzchni (np. zatarta szlichta na ostro)
 • szybkość prowadzonych prac
 • montaż prowadzony jest na sucho, jedynie przy zastosowaniu klejów i połączeń śrubowych
 • zbyteczne staje się wyrównanie powierzchni surowej podłoża, a także wykonywanie wylewki
 • prosty montaż sprawa, że nawet w trudnych warunkach budowlanych, jakie mogą wystąpić zwłaszcza w obiektach modernizowanych – postęp prac przewyższą znacznie dotychczas stosowane technologie
Zalety dla użytkownika:
 • pod podłogą szybko i prosto montować można wszelkie instalacje, do których jest później bardzo łatwy dostęp
 • do produkcji i montażu podłóg używane są wyłącznie materiały przyjazne dla środowiska (ekologiczne), co potwierdzają atesty Państwowego Zakładu Higieny
 • odpowiednio dobrana i właściwie zbudowana podłoga podniesiona spełnia wszystkie wymagania nie tylko wytrzymałościowe, ale także przeciwpożarowe, antyelektrostatyczne i akustyczne
 • w każdym miejscu podłogi przeprowadzić można prace uzupełniające i rewizyjne
 • możliwość prowadzenia prac montażu podłogi w etapach dostosowanych do harmonogramu prac instalacyjnych
 • pełne bezpieczeństwo techniczne i dostosowania do najnowszych trendów w budownictwie

Nasza oferta jako jedna z nielicznych proponuje już w wykonaniu standardowym zastosowanie poprzeczek wsporczych rusztu, które gwarantują maksymalną do otrzymania stabilność podłogi i podnoszą jej obciążalność oraz wiele wariantów systemów podłogowych.

Oferujemy:
 • Podniesienie funkcjonalności i estetyki pomieszczenia, w którym będzie zainstalowana podłoga
 • Prosty i czysty montaż oraz demontaż elementów przez wykwalifikowaną ekipę montażową
 • Możliwość stosowania różnych wysokości podniesienia – nawet do 2000 mm !
 • Dostosowanie odpowiednich wariantów podłóg do życzeń klienta
 • Bezpieczeństwo użytkowników podłóg poparte atestami wydanymi tylko przez USTAWOWO UPRAWNIONE ORGANY NA TERENI POLSKI
 • Fachowe doradztwo, szybką dostawę bezpłatnych próbek, obsługę przy projekcie, wycenie i montażu.

Lista referencyjna instytucji obejmuje już ponad 5000 firm i obiektów w Polsce i za granicą, które przekonały się jak działamy i dlaczego warto z nami współpracować

PODŁOGI PODNIESIONE MONOLITYCZNE Z DOSTĘPEM – STOSOWANIE SUCHEJ ZABUDOWY 

Zgodnie z ideą stosowania systemowych podłóg podniesionych jedną z ich zalet jest możliwość praktycznie dowolnego kształtowania powierzchni pomieszczenia np. poprzez tworzenie łuków, spadków (pochylnie, niecki prysznicowe), podwyższeń (podesty, sceny), pokrywania ich dowolnymi materiałami (kamień, ceramika, parkiet, panele, wykładzina dywanowa czy PCV, żywice). Dla tego typu pomieszczeń stosowane są podłogi monolityczne z rewizjami w formie płyt rewizyjnych 600x600mm lub kanałów rewizyjnych o szerokości 600mm.  Zastosowanie w tego typu pomieszczeniach podłóg podniesionych monolitycznych pozwala na łączenie wielu wymiarów płyt kamiennych czy ceramicznych lub parkietu tworząc ciekawe wzory.

Charakter wielu obiektów, jak chociażby sale wystawiennicze, muzealne, restauracyjne, wymuszony jest dynamicznym rozwojem technik audio-wizualnych oraz informatycznych, a także powinien dawać możliwość łatwego dostępu i dokonywania daleko idących zmian aranżacyjnych. Wszystkie te warunki spełnia system podłóg podniesionych oferowanych przez firmę ZPUH ŁUKASIAK.

ANALOGICZNIE JAK W PRZYPADKU PODŁÓG PODNIESIONYCH DEMONTOWALNYCH NASZE PODŁOGI PODNIESIONE MONOLITYCZNE SKŁADAJĄ SIĘ Z:
 • konstrukcji nośnej, której bazę stanowi ruszt stalowy w zależności od wysokości podłogi (podestu) z wykorzystaniem typu konstrukcji 1, 2 lub 3, wsparty na słupkach o regulowanej wysokości
 • płyt podłogowych, przy czym wykorzystywane tu być mogą być płyty podłóg podniesionych z anhydrytu (klasa ogniowa REI 30 i REI 60 ) lub wiórowych – wszystkie wersje są trwale mocowane do konstrukcji wsporczej i pomiędzy sobą na tzw pióro – wpust za pomoc klejów montażowych
 • wysłonięcia pionowe składające się na schodki lub pochylnie Elementy te, mogą być także wykonane po łuku.

Z uwagi na wysokie wymagania w zakresie bezpieczeństwa pożarowego oraz konieczną, bardzo wysoką trwałość, na budowę powierzchni biurowych proponujemy zastosowanie płyt z niepalnego materiału zwanego anhydrytem, na życzenie dodatkowo impregnowanego powierzchniowo, ekologicznego i niezwykle trwałego. Warto tu podkreślić, że płyty te produkowane są nie tylko w szerokiej gamie grubości (od 30 do 44 mm), ale także w dowolnych wymiarach i kształtach co umożliwia optymalne konstruowanie nawet najbardziej wyrafinowanych kształtów w pomieszczeniach.

Konstrukcja wsporcza

WARIANT 1: wolnostojące wsporniki stalowe o płynnie regulowanej wysokości klejone do podłoża, wykonane ze stalowej blachy ocynkowanej St-34.2 o grubości 2,5 mm, cynkowane galwanicznie o grubości powłoki >8 µm

WARIANT 2: wolnostojące wsporniki stalowe o płynnie regulowanej wysokości klejone do podłoża, wykonane z stalowej blachy ocynkowanej St-34.2 o grubości 2,5 mm, cynkowane galwanicznie o grubości powłoki > 8 µm, głowice połączone za pomocą wkrętów z profilami stalowymi ocynkowanymi ogniowo U 22×27 (belką rusztu BR)

WARIANT 3: wolnostojące wsporniki stalowe o płynnie regulowanej wysokości klejone do podłoża, wykonane z stalowej blachy ocynkowanej St-34.2 o grubości 2,5 mm,  cynkowane galwanicznie o grubości powłoki > 8 µm, głowice połączone za pomocą śrub młoteczkowych profilami stalowymi ocynkowanymi ogniowo C40x40

DANE TECHNICZNE:

podłoga z płytą gipsową (anhydrytową) – niepalna – REI30 i REI60

Wymiary płyt (dł./szer./gr.) [mm]: 600x600x30-40 mm,

Całkowita wysokość podłogi [mm]: od 60 do 2000

Wymiar podany liczony jest do górnej krawędzi powierzchni płyty podłogowej. Istnieje możliwość łączenia wysokości (tworzenia audytorium) lub pomieszczeń schodkowych

Podając przestrzeń pustki podłogowej należy odjąć wysokość płyty podłogowej zależnie od systemu oraz wysokość elementów wsporczych konstrukcji (belka-trawers lub profil C40/40/2)

Masa płyty [kg]: od 8 do 60 w zależności od wersji wykonania płyty podłogowej i aplikacji

Współczynnik izolacyjności akustycznej Rw [dB] (15 – 18) 46-58

Obciążenie:

 • powierzchniowe [kN/m2]: od 10 do 30
 • punktowe [kN]: od 2 do 6 w zależności od zastosowanej płyty podłogowej, rodzaju konstrukcji wsporczej i podłoża

Wilgotność powietrza [%]: przy układaniu i użytkowaniu od 40 do 65

Wszystkie podłogi podniesione zostały przebadane i pozytywnie zaopiniowane przez Polski Instytut Techniki Budowlanej.

OFEROWANE PRZEZ NASZĄ FIRMĘ PODŁOGI PODNIESIONE  MOGĄ BYĆ STOSOWANE W NASTĘPUJĄCYCH POMIESZCZENIACH:
 1. pomieszczenia biurowe
 2. podesty sędziowskie, wykładowców, sceny itp.
 3. pomieszczenia mokre (np. pomieszczenia sanitarne, kuchnie)
 4. halle windowe, korytarze, ciągi komunikacyjne

PRZED UŁOŻENIEM WYKOŃCZENIA WIERZCHNIEGO ORAZ MONTAŻEM ODPŁYWÓW LINIOWYCH ITP. PODŁOGI PODNIESIONE MONOLITYCZNE DO POMIESZCZEŃ MOKRYCH NALEŻY ZABEZPIECZYĆ DODATKOWO FOLIĄ W PŁYNIE. ILOŚĆ WARSTW FOLII DOSTOSOWAĆ DO WYMOGÓW PRODUCENTA FOLII, ZWYKLE 2-3 WARSTWY.

OFEROWANE PRZEZ NASZĄ FIRMĘ PODŁOGI PODNIESIONE  POSIADAJĄ KLASYFIKACJĘ OGNIOWĄ:
 1. REI 60 ( podłoga FLOOR&MORE o grubości płyt w mm: 44, 40, 36, 34 )
 2. REI 30 podłoga FLOOR&MORE o grubości płyt 30 mm,
  NASZA OFERTA OBEJMUJE:
 • Wykonanie projektu branżowego w zakresie doboru systemu podłogi podniesionej w porozumieniu z projektem architektonicznym obiektu.
 • Kompleksowe wykonanie zabudowy z końcową aplikacją wykładzinami wierzchnimi (PVC, dywan, kamień, gres) lub tylko jako przygotowanie podłoża pod wspomniane aplikacje.

PORÓWNAWCZE ZESTAWIENIE CECH I CHARAKTERYSTYK UŻYTKOWEJ I MONTAŻOWEJ PODŁÓG MONOLITYCZNYCH:
Z PŁYNNYM JASTRYCHEM I MONTOWANEJ NA SUCHO JEDNOWARSTWOWEJ PODŁOGI MONOLITYCZNEJ

Lp. Zakres porównania PODŁOGA INSTALACYJNA

WYLEWANA

PODŁOGA INSTALACYJNA

„MONOLITYCZNA”

1. grubość warstwy nośnej: 47 – 53 mm 28 – 40 mm
2. wytrzymałość mechaniczna na obciążenie punktowe: 2 – 5 KN 5 – 6 KN
3. szlifowanie wymaga szlifowania po zastygnięciu nie wymaga szlifowania
4. czas od zakończenia prac do uzyskania wstępnej twardości: 48 godz. natychmiast
5. czas od zakończenia prac do uzyskania pełnej twardości i nośności: kilka tygodni (w zależności od warunków atmosferycznych) natychmiast
6. Prowadzenie prac na podłodze konieczność wyłączenia całego poziomu budynku z prac innych podwykonawców możliwość innych prac prowadzonych równolegle
7. kluczowa rola wykonawcy w utrzymaniu żądanych parametrów technicznych mały wpływ wykonawcy na parametry techniczne
8. odporność ogniowa: REI30 – REI60 dla płyt 28 – 30 mm REI30

dla płyt 34 – 40 mm REI60

9. właściwości akustyczne izolacja wzdłużna 53 dB izolacja wzdłużna 43 – 48 dB
10. odporność na wodę: brak obustronna impregnacja płyty powoduje odporność na wodę przez 20 minut.
11. Użycie folii w połączeniu ze świeżo wykonanym stropem betonowym utrudnia schnięcie betonu i może stwarzać zagrożenie rozwoju grzyba pod podłogą takie niebezpieczeństwo nie istnieje

 

Gwarancja:

Firma udziela gwarancji na wykonane przez siebie prace na okres od 3 do 5 lat. Istnieje możliwość przedłużenia gwarancji na indywidualnych warunkach.

Proponujemy zawarcie umów konserwacyjnych na zainstalowane przez naszą jak i inne firmy podłogi.

Aby systemy podłóg podniesionych spełniły w 100 % swoją funkcję nie należy zapominać o ich prawidłowej konserwacji. Dlatego w trosce produkt i Użytkownika każdy z naszych klientów otrzymuje wytyczne w jaki sposób należy użytkować podłogi podniesione wraz z sugerowanymi środkami do ich czyszczenia i konserwacji.

 


Masz pytania?
Wypełnij formularz, a oddzwonimy w ciągu 5 minut