Zastosowanie dla schodów systemowych

Jakie jest zastosowanie dla schodów systemowych do podłóg podniesionych i co to dokładnie za rozwiązanie? Tym mianem określa się jeden z istotnych elementów systemowych podłogi podwójnej, zwanej również podniesioną. W przeciwieństwie do akcesoriów, takich jak kratka, przepusty czy floorboxy, schody systemowe nie są demontowalne. Podłogi podniesione są powszechnie wykorzystywane w wielu różnych rodzajach obiektów, w tym m.in. budynkach biurowych, przemysłowych czy technicznych. W dzisiejszym artykule wyjaśniamy m.in. w przypadku jakich podłóg podwójnych można zastosować schody systemowe oraz w jaki sposób mogą być one wykonane.

Zastosowanie dla schodów systemowych – gdzie wykorzystuje się to rozwiązanie?

Poruszając temat, jakim jest zastosowanie dla schodów systemowych, musimy odwołać się do kwestii podłóg podniesionych. Zapewniają one użytkownikom wiele korzyści – za jedną z najistotniejszych uważa się możliwość wygospodarowania dodatkowej przestrzeni, w której można umieścić np. systemy kablowe czy wentylacyjne oraz inne konieczne instalacje. Profesjonalnie wykonana podłoga techniczna jest rozwiązaniem podwyższającym zarówno funkcjonalność, jak i estetykę pomieszczenia, w jakim się znajduje. Schody systemowe stanowią często jej ważny element i pozwalają na użytkowanie jej w sposób wygodny i bezpieczny.

Schody systemowe dla różnych rodzajów podłóg podniesionych

Jako ZPUH Paweł Łukasiak i S-ka wykonujemy schody systemowe w technologii podłogi podniesionej. Możemy je zrealizować zarówno dla podłóg podwójnych demontowalnych (modułowych), jak i monolitycznych. W jakich miejscach znajdziemy zastosowanie dla schodów systemowych?

Proponowane przez nas podłogi podwójne modułowe wraz ze schodami systemowymi są wykorzystywane najczęściej w biurach i pomieszczeniach technicznych. O wysokiej jakości naszych rozwiązań z tego zakresu świadczy fakt, że współpracujemy z bardzo renomowanymi biurami architektonicznymi specjalizującymi się w projektowaniu obiektów biurowych, a także cenionymi biurami zajmującymi się projektowaniem obiektów energetycznych oraz technologicznych.

Gdzie natomiast można znaleźć zastosowanie dla schodów systemowych dopasowanych do podłóg podwójnych monolitycznych? W ZPUH Paweł Łukasiak i S-ka dostarczamy systemy podłóg podniesionych wykorzystywane m.in. jako podłogi typu audytorium. Stosuje się je w roli podłóg schodkowych w takich miejscach jak np. sale wykładowe, kina, teatry czy widownie.

Jak są wykończone nasze schody systemowe?

Sposób wykończenia schodów różni się w zależności od tego, jak wykonana jest podłoga. Standardowo schody systemowe wykończone są wykładziną PCV, która jest dopasowana do tej, wykorzystanej na płytach podłogi podniesionej zastosowanej w danym obiekcie. Inną opcją są schody bez wykończenia – to rozwiązanie stosujemy w przypadku podłóg przygotowanych pod wykończenie dywanem. W takim wypadku za wykonanie pokrycia wierzchniego schodów odpowiada wykonawca zajmujący się realizacją wykończenia wierzchniego w pomieszczeniu. Warto podkreślić, że niezależnie od tego, który wariant wybierze klient, nasze schody systemowe charakteryzują się wysoką trwałością i spełniają wymogi BHP.

Podsumowanie

Wiemy już, jakie jest podstawowe zastosowanie dla schodów systemowych. Stanowią one istotny element rozwiązania technicznego, jakim są podłogi podwójne. Podłogi ze schodami systemowymi sprawdzają się w obiektach o różnej charakterystyce, w tym m.in. biurowej czy technicznej. ZPUH Paweł Łukasiak i S-ka jako renomowany producent podłóg podniesionych oferuje nie tylko wysokiej jakości schody systemowe do podłóg modułowych i monolitycznych. Proponujemy także pochylnie oraz różnorodne akcesoria do tego rodzaju podłóg, w tym:

  • floorboxy (puszki instalacyjne),
  • przepusty kablowe,
  • kratki wentylacyjne.

Nasza firma świadczy fachowe usługi również w wielu innych obszarach takich jak m.in.:

  • ścianki działowe z siatki,
  • boksy produkcyjne,
  • kabiny sanitarne.

Decydując się na współpracę z nami, klient zapewnia sobie kompleksowe wsparcie oraz wykonane na wymiar, solidne i estetyczne rozwiązanie wykończeniowe.

Zapraszamy do kontaktu.